Românii au avut derby în Serie A înainte ca tricolorii să-și afle adversarele la Euro 2024

Sambata, 02 Decembrie 2023, ora 18:05
1480 citiri
Radu Drăgușin

Cu puțin timp înaiinte ca România să-și afle adversarele din grupă la Euro 2024, internaționalii Radu Drăgușin, George Pușcaș și Răzvan Marin s-au confruntat în meciul Genoa - Empoli din Serie A.

În etapa a 14-a a campionatului Italiei, Genoa și Empoli au remizat, 1-1, goluri marcate de Malinovski (37), respectiv Cancellieri (67).

La gazde, fundașul Drăgușin a fost integralist, iar George Pușcaș a intrat în minutul 83, în timp ce Răzvan Marin a fost folosit la oaspeți doar din minutul 76.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Probleme mari pentru unul dintre internaționalii lui Edi Iordănescu
Selecționerul Edi Iordănescu are bătăi de cap din cauza unuia dintre titularii săi, un fotbalist cu evoluții bune la națională în campania reușită de calificare la EURO 2024. Andrei...
Andrei Rațiu, față în față cu revelația din Spania. Ce a făcut fundașul român
Echipa Girona, revelaţia actualei ediţii a campionatului de fotbal al Spaniei, a revenit pe locul secund al clasamentului după ce a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-0, formaţia Rayo...
#serie A, #derby, #Radu Dragusin, #George Puscas, #Razvan Marin, #EURO 2024 , #stiri fotbal