Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.587 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

VALCHID: "O scoala care va face trecerea de la secolul 18 la secolul 21"

Vineri, 03 Aprilie 2020, ora 20:55

VALCHID: "O scoala care va face trecerea de la secolul 18 la secolul 21"VALCHID: Prinde viata o scoala... MODEL: "Va fi o scoala moderna in care vor functiona clasele I-VIII . Cabinet medical, CDI. Va beneficia de sisteme smart (iluminata inteligent, table inteligente...) Va fi un salt din secolul 18 in secolul 21/ Sper ca elevii si parintii sa apreciaze asta, iar profesorii sa se adapteze la noua

Actualitate / stiri Actualitate71 vizite[ SibiuNews ]

3 cazuri confirmate cu coronavirus la Rasinari! Anuntul Primarului

Vineri, 03 Aprilie 2020, ora 17:01

3 cazuri confirmate cu coronavirus la Rasinari! Anuntul Primarului"In comuna Rasinari avem 3 cazuri confirmate de COVID-9, avand in vedere situatia actuala, cetatenii comunei Rasinari sunt rugati sa respecte reglementarea in vigoare in ceea ce priveste parasirea domiciliului, in caz contrar vor fi sanctionati contraventional, amenzile incep de la 2000 lei pana la 20000 lei.
at-Divulgarea numelor persoanelor aflate in cauza nu se poate face public.at-
De asemenea intrunirile de orice fel sunt INTERZISE, daca aveti vecini care incalca regula va rugam sa

Actualitate / stiri Actualitate216 vizite[ SibiuNews ]

445 de cazuri noi, 283 de pacienti vindecati

Vineri, 03 Aprilie 2020, ora 13:34

445 de cazuri noi, 283 de pacienti vindecatiPana astazi, 3 aprilie, pe teritoriul Romaniei, au fost confirmate 3.183 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID - 19 (coronavirus). Potrivit Grupului de Comunicare Strategica, dintre persoanele confirmate pozitiv, 283 au fost declarate vindecate si externate din unitati spitalicesti: 126 la Bucuresti, 58 la Timis, 34 la Iasi, 5 la Caras-Severin, 6 la Prahova, 16 la Constanta, 8 la Dolj, 8 la Cluj, 7 la Brasov, 5 la Galati, 2 din Bihor, 2 Arges, 2 la Arad, 1 la Braila, 1 la Mures, 1 la

Life Show / stiri Actualitate18 vizite[ SibiuNews ]

AUTORITAEsILE ANUNEsA: Primele teste efectuate de PCRul de la Spitalul Judetean Sibiu

Vineri, 03 Aprilie 2020, ora 12:34

AUTORITAEsILE ANUNEsA: Primele teste efectuate de PCRul de la Spitalul Judetean SibiuAparatul de PCR de la Spitalul Judetean Sibiu a fost pus in functiune si calibrat de catre firma furnizoare. S-au efectuat primele testari de proba: 10 probe au fost realizate testand personalul medical care a intrat in contact cu asistentul medical infectat cu noul coronavirus, folosind ca etalon pentru rezultate Laboratorul de la Regina Maria. Rezultatele testelor efectuate in paralel au coincis si sunt negative.
Un alt set de probe a folosit ca etalon pentru compararea rezultatelor RT-PCR de

Actualitate / stiri Actualitate45 vizite[ SibiuNews ]

Institutul de Studii Financiare este alaturi de cei care si-au pierdut locul de munca datorita crizei economice si sustine reconversia lor in intermediari de asigurari

Vineri, 03 Aprilie 2020, ora 12:18

Institutul de Studii Financiare este alaturi de cei care si-au pierdut locul de munca datorita crizei economice si sustine reconversia lor in intermediari de asigurariAvand in vedere situatia de urgenta, instituita prin Decretul Prezidential nr. 195/2020, publicat in Monitorul Oficial numarul 212 din data de 16.03.2020, Consiliul Autoritatii de Supraveghere Financiara, la propunerea Institutului de Studii Financiare, a adoptat Decizia nr. 451/02.04.2020, prin care, se suspenda, pana la data de 01.07.2020, plata taxei de examinare pentru pregatirea profesionala initiala.
Presedintele ISF - domnul Calin Rangu:
"
Institutul de Studii Financiare este solidar cu

Actualitate / stiri Actualitate34 vizite[ SibiuNews ]

Pe Skype cu... Principele Nicolae al Romaniei

Vineri, 03 Aprilie 2020, ora 11:54

Pe Skype cu... Principele Nicolae al RomanieiIn dimineata zilei de 2 aprilie, 28 de elevi ai Colegiului National "Octavian Goga" din Sibiu au avut bucuria de a se intalni in mediul online (via skype) cu Principele Nicolae al Romaniei. A fost pentru prima data cand nepotul Regelui Mihai a avut o asemenea interactiune (extrem de inspirata, de altfel) cu elevii din Romania in cadrul proiectului "Istoria Regalitatii in scoli". Intalnirea moderata de profesorul de istorie Adrian Neamtu a inceput cu o prezentare a elevului Vlad Miclaus despre

Actualitate / stiri Actualitate44 vizite[ SibiuNews ]

Dan Armeanu (ASF): "Pensiile private ale romanilor sunt in siguranta si nu sunt afectate de volatilitatile conjuncturale ale pietelor financiare"

Joi, 02 Aprilie 2020, ora 23:01

Dan Armeanu (ASF): "Pensiile private ale romanilor sunt in siguranta si nu sunt afectate de volatilitatile conjuncturale ale pietelor financiare"Vicepresedintele ASF al Sectorului Sistemului de Pensii Private - domnul Dan Armeanu, a declarat:
"Economia mondiala este influentata de pandemia COVID - 19, intreprinderile si-au redus productia ca efect al cererii diminuate de produse si servicii iar unele chiar s-au inchis temporar. Aceasta perturbare a bunului mers al economiei se reflecta si asupra pietelor financiare, acestea inregistrand scaderi semnificative, pretul instrumentelor financiare nefiind imuabil.
Cu toate acestea, sistemul

Actualitate / stiri Actualitate43 vizite[ SibiuNews ]

DEMN DE LAUDA! LAURA VILSAN, DIRECTORUL DGASPC SIBIU, confectioneaza viziere pentru angajatii institutiei!

Joi, 02 Aprilie 2020, ora 18:27

DEMN DE LAUDA! LAURA VILSAN, DIRECTORUL DGASPC SIBIU, confectioneaza viziere pentru angajatii institutiei!"
Dupa programul de lucru, timp de aproape 5 ore am confectionat viziere pentru angajatii DGASPC Sibiu pentru ca siguranta si protectia lor inseamna protejarea si sanatatea beneficiarilor institutionalizati!
"
,
nota ieri, pe contul sau de socializare, directorul DGASPC Sibiu, inimoasa Laura Vilsan.
Un gest si mai mult decat atat! IMPLICARE, SPIRIT DE INIEsIATIVA, OMENIE. Sigur, mai cu seama, intr-o perioada atat de critica nu e usor sa ai in responsabilitate vietile a zic, sute de oameni,

Actualitate / stiri Actualitate52 vizite[ SibiuNews ]

2.738 de cazuri de coronavirus in Romania. 267 de pacienti s-au vindecat!

Joi, 02 Aprilie 2020, ora 13:18

2.738 de cazuri de coronavirus in Romania. 267 de pacienti s-au vindecat!P
ana astazi, 2 aprilie, pe teritoriul Romaniei, au fost confirmate 2.738 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID - 19 (coronavirus).
Dintre persoanele confirmate pozitiv, 267 au fost declarate vindecate si externate
din unitati spitalicesti.
Este vorba despre:
91 la Bucuresti, 58 la Timis, 28 la Iasi, 23 la Caras-Severin, 20 la Prahova, 13 la Constanta, 8 la Dolj, 8 la Cluj, 5 la Brasov, 5 la Galati, 2 la Bihor, 2 Arges, 1 la Braila, 1 la Mures, 1 la Neamt, 1 la Alba.
De la intrarea

Actualitate / stiri Actualitate38 vizite[ SibiuNews ]

Surse care indica numarul cazurilor de coronavirus pe judete. Compara cifrele!

Joi, 02 Aprilie 2020, ora 11:33

Surse care indica numarul cazurilor de coronavirus pe judete. Compara cifrele!Miercuri, 1 aprilie, ora 18.00, numarul cazurilor ajunsese, potrivit surselor citate, la 2570 de cazuri confirmate la nivel national.
Cifre care spun multe...
*
Suceava: 665
*
Bucuresti+Ilfov: 539
*
Constanta: 111
*Arad:

Actualitate / stiri Actualitate65 vizite[ SibiuNews ]

IMPORTANT: Primaria Sibiu achizitioneaza dispozitive cu gel igienizant care vor fi montate la intrarea in scarile de bloc

Joi, 02 Aprilie 2020, ora 10:57

IMPORTANT: Primaria Sibiu achizitioneaza dispozitive cu gel igienizant care vor fi montate la intrarea in scarile de blocOrdonanta Militara nr. 4 din 29 martie 2020 prevede obligatia primariilor de a monta dispozitive cu solutii dezinfectante la intrarea in scarile de bloc. Primaria Sibiu se conformeaza acestei prevederi, costurile urmand sa fie suportate din bugetul local al Sibiului.
Pentru a realiza achizitia, Serviciul Salubrizare a solicitat oferte din partea a 22 de firme pentru a cauta cel mai mic pret de pe piata, in contextul cresterii spectaculoase a preturilor la dezinfectanti si materiale de protectie

Actualitate / stiri Actualitate45 vizite[ SibiuNews ]

ULBS, "umar la umar" cu Spitalul Spitalul Clinic Judetean de Urgenta, pentru starpirea coronavirusului!

Joi, 02 Aprilie 2020, ora 10:41

ULBS, "umar la umar" cu Spitalul Spitalul Clinic Judetean de Urgenta, pentru starpirea coronavirusului!Universitatea "Lucian Blaga
"
din Sibiu este alaturi de Spitalul Clinic Judetean de Urgenta in lupta impotriva COVID-19!
Universitarii sibieni anunta
lansarea mai multor proiecte de prevenire si diagnosticare a virusului.
Doua din aceste proiecte vor fi finantate prin intermediul Fundatiei Hasso Plattner si sunt estimate la aproximativ 250.000 EURO.
Pentru a creste capacitatea de testare a contaminarii cu SARS-CoV 2 in Regiunea ADR Centru, ULBS dezvolta un laborator de biologie moleculara cu

Actualitate / stiri Actualitate32 vizite[ SibiuNews ]

Doi soti au ajuns la spital, dupa un accident la Mosna

Miercuri, 01 Aprilie 2020, ora 22:12

Doi soti au ajuns la spital, dupa un accident la MosnaPe strada Principal
a
din loc
alitatea
Mo
s
na,
miercuri seara,
pe un tronson
i
n
tr-o
curb
a
u
s
oar
a
la dreapta,
s
oferul unui autoturism
a
pierd
ut
controlul direc
t
iei de deplasare.
Ca urmare, vehiculul a
ie
sit
i
n afara p
a
r
t
ii carosabile,
i
n zona unui pod
aflat i
n

Actualitate / stiri Actualitate36 vizite[ SibiuNews ]

DEZINFECEsIE "IN FOREsA" LA SIBIU! Ce transmit edilii?

Miercuri, 01 Aprilie 2020, ora 19:04

DEZINFECEsIE "IN FOREsA" LA SIBIU! Ce transmit edilii?Primaria Sibiu a inceput astazi dezinfectia in scarile de bloc. Astazi s-a efectuat operatiunea in cartierul Dioda si in cartierul Turnisor.
Actiunea de dezinfectie a scarilor de bloc continua joi, 2 aprilie, cu cartierele Esiglari si Terezian,
utilizandu-se substanta
hipoclorit de sodiu
, avizata de Comisia Nationala pentru Produse Biocide din cadrul Ministerului Sanatatii si dovedita ca eficienta impotriva coronavirusului.
ATENEsIE!! Cetatenii sunt rugati sa ramana in apartamente atunci cand

Actualitate / stiri Actualitate34 vizite[ SibiuNews ]

ATENEsIE: Spitalul de Pediatrie incepe testarea COVID din 3 aprilie

Miercuri, 01 Aprilie 2020, ora 14:14

ATENEsIE: Spitalul de Pediatrie incepe testarea COVID din 3 aprilieAUTORITAEsILE ANUNEsA: Din 3 aprilie incepe testarea COVID pe noua linie.
In urma eforturilor sustinute ale Spitalului de Pediatrie Sibiu si ale Primariei Municipiului Sibiu, laboratorul de biologie moleculara pentru testarea infectiei cu COVID 19 din Spitalul de Pediatrie va fi functional incepand cu data de 3 aprilie. Zilnic vor putea fi realizate maxim 40 de teste, in functie de aprovizionarea cu truse de testare. Spitalul a comandat pana in prezent 500 de astfel de truse dar, din cauza

Actualitate / stiri Actualitate36 vizite[ SibiuNews ]

215 cazuri noi cu coronavirus. Numarul celor vindecati a ajuns la 252!

Miercuri, 01 Aprilie 2020, ora 13:11

215 cazuri noi cu coronavirus. Numarul celor vindecati a ajuns la 252!Autoritatile anunta 215 noi cazuri de coronavirus inregistrate in Romania in ultimele 24 de ore. Astfel, bilantul a ajuns la 2.460, potrivit datelor publicate de Grupul de Comunicare Strategica miercuri la ora 13.00. "Pana astazi, 1 aprilie, pe teritoriul Romaniei, au fost confirmate 2.460 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID - 19 (coronavirus). Dintre persoanele confirmate pozitiv, 252 au fost declarate vindecate si externate (84 la Bucuresti, 56 la Timis, 26 la Iasi, 21 la

Actualitate / stiri Actualitate28 vizite[ SibiuNews ]

Accident pe Soseaua Alba Iulia: o femeie a ajuns la spital!

Miercuri, 01 Aprilie 2020, ora 10:52

Accident pe Soseaua Alba Iulia: o femeie a ajuns la spital!Accident miercuri dimineata, in m
un
icipiul
Sibiu,
putin dupa ora 8.00.
Evenimnetul s-a produs pe S
os
eaua
Alba Iulia,
in
zona Neppendorf, pe fondul vitezei neadaptate la condi
t
ii de carosabil umed.
Mai exact,
s
oferul unui turism condus
catre
Aeroport
a
derapa
t si a
p
a
trun
s
pe contrasens.
Acolo
a
intra
t
i
n coliziune

Actualitate / stiri Actualitate40 vizite[ SibiuNews ]

ATENEsIE! Primaria Sibiu incepe dezinfectia scarilor de bloc din municipiul Sibiu

Marti, 31 Martie 2020, ora 17:59

ATENEsIE! Primaria Sibiu incepe dezinfectia scarilor de bloc din municipiul SibiuDin 1 aprilie Primaria Sibiu incepe dezinfectia celor aproape 3000 de scari de bloc din municipiul Sibiu, obligatie stipulata in Ordonanta Militara nr. 4 din 29 martie 2020, articolul 6, costurile urmand sa fie suportate din bugetul local al Sibiului.
Operatorul contractat de Primaria Sibiu - firma DD Chim - va interveni in ordinea de prioritate stabilita si aprobata in sedinta Comitetului Local pentru Situatii de Urgenta care a avut loc marti, 31 martie.
Astfel, m
iercuri
, 1 aprilie se va

Actualitate / stiri Actualitate50 vizite[ SibiuNews ]

Tanar de 27 de ani, gasit fara viata intr-un apartament din Sibiu

Marti, 31 Martie 2020, ora 14:09

Tanar de 27 de ani, gasit fara viata intr-un apartament din SibiuT
anar de 27 de ani a fost gasit decedat... i
n conditii suspecte,
in
tr-un
apartament din municipiul Sibiu.
"
In seara zilei de 30 martie a.c., in jurul orei 20.35, I.S.U. Sibiu a solicitat sprijinul unui echipaj de politie pentru a patrunde fortat intr-o locuinta de pe strada Frunzei, din municipiul Sibiu, dupa ce o femeie a sesizat faptul ca fostul iubit nu raspunde nici la telefon, nici la interfon. Intr-una din incaperile locuintei a fost gasit decedat un

Actualitate / stiri Actualitate75 vizite[ SibiuNews ]

Televizoare smart ieftine: cum e posibil?

Marti, 31 Martie 2020, ora 13:10

Televizoare smart ieftine: cum e posibil?Pana nu de mult, tehnologia Smart TV era rezervata doar marilor producatori de televizoare, LG, Samsung, Philips etc. Avansul tehnologic tot mai alert a facut ca aceasta tehnologie sa fie tot mai usor si mai ieftin de implementat, astfel ca astazi gasim si televizoare Smart ieftine, de la producatori mai mici sau mai putin celebri decat gigantii din domeniu. Evident, in epoca actuala, in care online-ul face parte in fiecare zi tot mai mult din vietile noastre, un televizor smart devine o

Actualitate / stiri Actualitate82 vizite[ SibiuNews ]

Autoritatile anunta 293 de cazuri noi cu coronavirus! 220 de persoane s-au vindecat!

Marti, 31 Martie 2020, ora 13:03

Autoritatile anunta 293 de cazuri noi cu coronavirus! 220 de persoane s-au vindecat!Grupul de Comunicare Strategica anunta ca, pana astazi, 31 martie, pe teritoriul Romaniei, au fost confirmate 2.245 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID - 19 (coronavirus).
Dintre persoanele confirmate pozitiv, 220 au fost declarate vindecate si externate (81 la Bucuresti, 55 la Timis, 20 la Iasi, 16 la Caras-Severin, 11 la Constanta, 10 la Prahova, 7 la Dolj, 5 la Brasov, 4 la Cluj, 4 la Galati, 2 la Bihor, 1 la Braila, 1 la Mures, 1 la Neamt, 1 la Alba, 1 Arges).
????Totodata,

Actualitate / stiri Actualitate29 vizite[ SibiuNews ]

VESTE BUNA: A inceput constructia autostrazii Sibiu - Pitesti!

Luni, 30 Martie 2020, ora 18:34

VESTE BUNA: A inceput constructia autostrazii Sibiu - Pitesti!"Astazi, 30.03.2020, a inceput constructia primilor 13 km ai autostrazii Sibiu - Pitesti. Este vorba de lotul 1 al sectiunii 1, Sibiu - Boita. Pentru ca este un proiect important pentru dezvoltarea infrastructurii rutiere din tara noastra, vom monitoriza cu mare atentie evolutia acestor lucrari, astfel incat calendarul de desfasurare sa fie respectat cu strictete. Am cerut intregii echipe care este implicata in dezvoltarea acestui amplu proiect sa urmareasca in mod riguros evolutia si calitatea

Actualitate / stiri Actualitate45 vizite[ SibiuNews ]

DEMN DE APRECIAT: Filarmonica Sibiu - "virusul cultural" care a cucerit Romania!

Luni, 30 Martie 2020, ora 18:15

DEMN DE APRECIAT: Filarmonica Sibiu - "virusul cultural" care a cucerit Romania!Dupa evidenta schimbare de viziune din luna august 2019, Filarmonica de Stat Sibiu condusa de dirijorul Cristian Lupes, a castigat premiul pentru"Muzica" acordat de Radio Romania Cultural.
Sibiul marcheaza, astfel, o noua premiera culturala. Este pentru prima data in 20 de ani cand la categoria muzica este nominalizata si apoi castiga o institutie filarmonica nationala.
Premiile Radio Romania Cultural au fost acordate luni, 30 martie 2020, de la ora 17.00, in cadrul editiei speciale a emisiunii

Actualitate / stiri Actualitate36 vizite[ SibiuNews ]

Si, totusi, renasc gradinile de tuberoze! La noi, in judetul Sibiu!

Luni, 30 Martie 2020, ora 16:26

Si, totusi, renasc gradinile de tuberoze! La noi, in judetul Sibiu!Chiar daca traversam o perioada grea, la
t
ar
a
via
ta
s
i natura isi urmeaz
a
ritul
.
La Hoghilag, in... imparatia fermecata a gradinilor de tuberoze, e de lucru!
A inceput plantatul si gradinile... incep sa se inobileze cu bulb
i
i tuberoze
lorcare, peste un timp, vor reinvi a raiul miresmelor
.
Sigur, gospodarii
tare si-ar
fi dorit sa fiti alaturi

Actualitate / stiri Actualitate36 vizite[ SibiuNews ]

192 de cazuri noi de coronavirus in Romania. Afla si cati pacienti s-au vindecat!

Luni, 30 Martie 2020, ora 13:10

192 de cazuri noi de coronavirus in Romania. Afla si cati pacienti s-au vindecat!Grupul de Comunicare Strategica anunta luni, 30 martie, 192 de noi cazuri de coronavirus in Romania. Bilantul a ajuns la 1952 de pacienti infectati! Dintre cele 1.952 de persoane confirmate pozitiv, 180 au fost declarate vindecate si externate (55 la Timisoara, 85 la Bucuresti, 19 la Iasi, 7 la Craiova, 11 la Constanta si 3 la Cluj). Totodata, pana acum, 44 de persoane diagnosticate cu infectie cu COVID-19, internate in spitale din Craiova, Bucuresti,

Actualitate / stiri Actualitate25 vizite[ SibiuNews ]

308 cazuri noi de imbolnavire. 169 persoane s-au vindecat!

Duminica, 29 Martie 2020, ora 13:08

308 cazuri noi de imbolnavire. 169 persoane s-au vindecat!Grupul de Comunicare Strategica anunta ca p
ana astazi, 29 martie, pe teritoriul Romaniei, au fost confirmate 1.760 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID - 19 (coronavirus).
Demn de stiut, insa, d
intre cele 1.760 de
cazuri
, 169 au fost declarate vindecate si externate (55 la Timisoara, 79 la Bucuresti, 17 la Iasi, 7 la Craiova, 9 la Constanta si 2 la Cluj).
????Totodata, pana acum 38 de persoane diagnosticate cu infectie cu COVID-19, internate in spitale din Craiova, Bucuresti,

Actualitate / stiri Actualitate33 vizite[ SibiuNews ]

Precizari SCJU Sibiu in cazul unui asistent de la ATI confirmat cu coronavirus

Duminica, 29 Martie 2020, ora 12:45

Precizari SCJU Sibiu in cazul unui asistent de la ATI confirmat cu coronavirusIn urma informatiilor vehiculate in ultimele zile, SCJU Sibiu face urmatoarele precizari:
Unul dintre asistentii medicali de la Sectia de Anestezie si Terapie Intensiva (ATI) a Spitalului Judetean Sibiu fost diagnosticat pozitiv cu COVID-19 si se afla acum internat la Sectia de Boli Infectioase, starea sa fiind stationara.
In comunicatul oficial se mai precizeaza: "Spitalul desfasoara ancheta pentru a determina cum s-a produs infectarea si va reveni cu date indata ce se pot trage concluziile.

Actualitate / stiri Actualitate74 vizite[ SibiuNews ]

Portalul Palatului Brukenthal, Sibiu, Piata Mare. Sub metafora emblemei artelor, picturii si a muzicii

Duminica, 29 Martie 2020, ora 12:18

Portalul Palatului Brukenthal, Sibiu, Piata Mare. Sub metafora emblemei artelor, picturii si a muziciiMaiestuozitate, sobrietate, eleganta. Totul in simboluri care graiesc vremurilor...
Portalul Palatului Brukenthal
, Sibiu, Piata Mare. Acesta are un ancadrament din piatra decorat cu elemente de plastica (doua coloane cilindrice cu capiteluri ionice, alte coloane aparente cu capitel asemanator, urne, rozete, festoane). Blazonul este unul care poate fi elocvent pentru evolutia familiei Brukenthal.
Blazonul reuneste blazonul familiei Brukenthal cu cel al sotiei,

Actualitate / stiri Actualitate54 vizite[ SibiuNews ]

MINUNAT: Biblioteca Judeteana ASTRA Sibiu a primit Medalia Aniversara "Centenarul Marii Uniri" din partea Presedintelui Romaniei

Sambata, 28 Martie 2020, ora 20:44

MINUNAT: Biblioteca Judeteana ASTRA Sibiu a primit Medalia Aniversara "Centenarul Marii Uniri" din partea Presedintelui RomanieiLegendara Biblioteca Judeteana ASTRA Sibiu a primit cu onoare si bucurie inalta distinctie acordata de Institutia Prezidentiala prin Decretul de decorare semnat de Presedintele Romaniei, domnul Klaus Iohannis.
Medalia Aniversara "Centenarul Marii Uniri" a fost decernata Bibliotecii Judetene ASTRA Sibiu, "in semn de apreciere pentru efortul depus in vederea pastrarii identitatii nationale si a raspandirii valorilor culturale romanesti, pentru daruirea cu care s-a implicat in organizarea de

Actualitate / stiri Actualitate91 vizite[ SibiuNews ]

DEMN DE APRECIAT! Primaria Sibiu aloca fonduri suplimentare Spitalului de Pediatrie

Sambata, 28 Martie 2020, ora 17:05

DEMN DE APRECIAT! Primaria Sibiu aloca fonduri suplimentare Spitalului de PediatriePrimaria Sibiu multumeste
pe aceasta cale
Asociatiei Pro Pediatria pentru sprijinul constant si pentru implicarea in proiectele Spitalului de Pediatrie, un suport binevenit care completeaza resursele financiare alocate acestui Spital.
In ceea ce priveste insa apelul public facut de Asociatia Pro Pediatria prin care se solicita sprijinul comunitatii prin donatii pentru a putea porni linia de testare COVID amenajata in cadrul Spitalului, Primaria Sibiu face urmatoarele precizari:
Primaria

Actualitate / stiri Actualitate38 vizite[ SibiuNews ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima