FC Hermannstadt a obtinut prima victorie din "era Maldarasanu", 1-0 la Medias, cu Gaz Metan

Sambata, 03 Iulie 2021, ora 16:31
145 citiri
Echipa sibiana a castigat amicalul disputat in compania formatiei Gaz Metan, la Medias. Dupa 90 de minute, FC Hermannstadt s-a impus cu 1-0, golul care face diferenta apartinandu-i lui Raul Oprut. Fundasul stanga a inscris in minutul 31, dupa ce Ionut Nastasie ratase o lovitura de la 11 metri ('20).

Antrenorul Marius Maldarasanu a inceput partida cu "unsprezecele" Ionut Pop - Gheorghe Tomsa, Paul Antoche, Ionut Stoica, Raul Oprut - Baba Alhassan, Mino Sota, Lucian Buzan - Ionut Nastasie, ...citește toată știrea