FC Hermannstadt, al doilea succes consecutiv in Liga 2. Sibienii sunt pe primul loc

Joi, 05 August 2021, ora 19:29
154 citiri
Echipa lui Marius Maldarasanu s-a impus, in urma cu cateva minute, cu 2-0 in fata echipei Unirea Constanta, in primul meci al etapei a II-a a Ligii 2. Cu 6 puncte, FC Hermannstadt este liderul clasamentului, avand un golaveraj de +3 (4-1).

Dupa o prima repriza incheiata cu un scor alb, repriza cu putine ocazii la cele doua porti, "alb-rosii" au marcat de doua ori intr-un interval de numai 4 minute. Baba Alhassan a deschis scorul in minutul 55, cu un sut din ...citește toată știrea