FC Hermannstadt se intoarce de la Dunare cu un singur punct. Sibienii, 1-1 cu Viitorul Pandurii

Marti, 14 Septembrie 2021, ora 19:13
130 citiri
FC Hermannstadt si Viitorul Pandurii au incheiat etapa a VI-a cu o remiza, la Drobeta Tr. Severin. Gorjenii au deschis scorul prin Vulpe, in minutul 32, Vali Buhacianu egaland zece minute mai tarziu.

Prima jumatate a reprizei intai a fost palida, fara vreo amenintare la vreuna dintre cele doua porti. Singurele momente notabile au fost "galbenul" incasat de Alex Oroian ('19) si contraatacul sibienilor de un minut mai tarziu, la care insa jucatorii lui Maldarasanu nu si-au facut temele cum ...citește toată știrea