Simona Halep se califica dramatic in turul 3 la Australian Open dupa ce a intors de la 2-5 in setul decisiv

Miercuri, 10 Februarie 2021, ora 12:51
26437 citiri
Simona Halep. Foto: Facebook / Simona Halep

Simona Halep a facut un meci mare in turul doi la Australian Open.

Romanca a invins-o in trei seturi pe australianca Tomljanovic, 4-6, 6-4,7-5, intr-un meci care a durat 2 ore si 34 de minute.

Halep a luptat incredibil in setul decisiv, cand de la 5-2 pentru adversara a facut 5 game-uri la rand si a castigat meciul.

Este a patra victorie din tot atatea meciuri pentru sportiva din Constanta in fata lui Tomljanovic.

Simona Halep va juca in turul urmator cu rusoaica Kudermetova.

Hale face break, 5-6

Halep isi face serviciul si castiga meciul, 5-7.

Romanca castiga in trei seturi 4-6,6-4, 7-5

Simona Halep joaca miercuri, 10 februarie, de la ora 10.15, cu Ajla Tomljanovic, in turul doi de la Australian Open.

Inceput fabulos pentru Simona Halep la Australian Open. Romanca, victorie categorica in fata unei australience

Simona Halep face pereche la dublu cu o pustoaica de 16 ani. "Darren m-a ajutat sa-mi gasesc o partenera. Corpul meu este in forma"

Sorana Cirstea si Begu au urcat in clasamentul mondial. Pe ce loc este Simona Halep

Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...
Drulă critică eșecul coaliției PSD-PNL: „Nu e inevitabil să fim conduși de neterminați și șpăgari. Economia României gâfâie”
Deputatul Cătălin Drulă, preşedintele USR acuză liderii coaliţiei PSD-PNL că au blocat Guvernul României timp de 16 ore, timp în care au făcut negocieri politice fără niciun rezultat...