Simona Halep se califica in sferturi la Australian Open cu o victorie categorica

Luni, 22 Ianuarie 2018, ora 09:31
76876 citiri

Simona Halep s-a calificat, luni, in sferturile de finala ale Australian Open dupa ce a obtinut o victorie categorica in optimi.

Numarul 1 WTA s-a impus fara prea multe emotii in fata niponei Naomi Osaka, scor final 6-3, 6-2.

Partida de pe Margaret Court Arena se anunta a fi una foarte complicata pentru sportiva noastra, Osaka incepand foarte bine si dominand ostilitatile in primele game-uri.

Echilibrul s-a rupt in game-ul cu numarul sase din primul set, atunci cand japoneza a avut patru mingi de break, insa nu a putut concretiza niciuna. A fost momentul in care ea a cedat mental si a pierdut partida.

Imediat Halep a facut breakul pe fondul unor greseli mari ale adversarei, iar din acel moment numarul 1 WTA a dominat categoric disputa.

Dupa ce a castigat primul set cu 6-3, Simona s-a distantat rapid in cel de-al doilea la 4-1 si a incheiat meciul dupa o ora si 19 minute.

Pentru Simona Halep va urma un duel care se anunta mult mai complicat, in sferturile de finala urmand a da peste invingatoarea partidei dintre Barbora Strycova si Karolina Pliskova.

Meciul va avea loc miercuri si va fi transmis in direct pe Ziare.com.

Simona Halep - Naomi Osaka 6-3/ 6-2

09:31 - BREAK, SET SI MECI, SIMONA HALEP!

09:26 - Game "alb" pentru Halep, care este la un pas de victorie si de calificarea in sferturi!

09:24 - Game pentru Osaka pe propriul serviciu.

09:20 - Simona isi face serviciul si se desprinde in acest set secund.

09:17 - BREAK HALEP! Osaka greseste tot mai mult pe fondul unui joc bun al Simonei.

09:11 - Simona anuleaza doua mingi de break ale niponei si isi face pana la urma serviciul.

09:03 - REBREAK HALEP! Simona isi revine rapid si restabileste egalitatea.

09:00 - BREAK OSAKA! Simona nu se concentreaza si ii permite niponei sa inceapa setul secund in avantaj.

08:54 - BREAK SI SET, SIMONA HALEP! Simona isi lasa din nou adversara sa greseasca, iar nipona nu intarzie mult cu erorile.

08:49 - Simona isi face serviciul si Osaka serveste acum pentru a ramane in primul set.

08:44 - BREAK HALEP! Osaka greseste enorm de mult si ii face cadou romancei acest break.

08:40 - Halep isi face serviciul dupa ce salveaza patru mingi de break ale adversarei.

08:30 - Game "alb" reusit de Osaka.

08:28 - Simona egaleaza la doi dupa ce salveaza o prima minge de break pe care o are Osaka.

08:23 - Inca un game castigat de Osaka pe propriul serviciu.

08:19 - Simona isi face serviciul cu ceva mai multe emotii, dar este si prima care reuseste un as.

08:15 - Osaka incepe cu un game destul de solid pe propriul serviciu.

08:12 - Incepe partida! Osaka serveste prima!

08:04 - Intra in arena Margaret Court cele doua jucatoare.

08:00 -Buna dimineata! In cateva minute incepe aceasta partida extrem de importanta pentru Halep!

INFO: Accesati acesti link pentru a afla toate detaliile despre adversara Simonei

INFO: Daca va trece de Osaka, Simona va da in sferturi peste invingatoarea duelului dintre Barbora Strycova si Karolina Pliskova.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#Halep Osaka Australian Open Live, #Halep LIVE Australian Open, #Simona Halep rezultat Australian Open , #Australian Open