Simona Halep se califica dramatic in turul 3 la Australian Open dupa ce a intors de la 2-5 in setul decisiv

de Teodor Serban
Miercuri, 10 Februarie 2021, ora 12:51

Simona Halep a facut un meci mare in turul doi la Australian Open.

Romanca a invins-o in trei seturi pe australianca Tomljanovic, 4-6, 6-4,7-5, intr-un meci care a durat 2 ore si 34 de minute.

Halep a luptat incredibil in setul decisiv, cand de la 5-2 pentru adversara a facut 5 game-uri la rand si a castigat meciul.

Este a patra victorie din tot atatea meciuri pentru sportiva din Constanta in fata lui Tomljanovic.

Simona Halep va juca in turul urmator cu rusoaica Kudermetova.

Hale face break, 5-6

Halep isi face serviciul si castiga meciul, 5-7.

Romanca castiga in trei seturi 4-6,6-4, 7-5

Simona Halep joaca miercuri, 10 februarie, de la ora 10.15, cu Ajla Tomljanovic, in turul doi de la Australian Open.

Simona Halep face pereche la dublu cu o pustoaica de 16 ani. "Darren m-a ajutat sa-mi gasesc o partenera. Corpul meu este in forma"

Sorana Cirstea si Begu au urcat in clasamentul mondial. Pe ce loc este Simona Halep

Articol citit de 25643 ori

36 comentarii

Supararea face rau la ficat

Vad ca unii s-au imbolnavit de ficat dupa victoria Simonei.Asa e la suparare.

Venoame, cate nick-uri ai in total?

Ca la articolul despre Sorana tot despre cai ai scris, la diferenta de cateva minute, dar acolo ai nick-ul Kaiakanepi.
Cat de t.mpiti puteti fi voi sputnikarii (mai ales cei din tura de noapte :))))
Obsedatilor.

pentru jegurile de pe aici

bravo simona. felicitari. ai castigat meciul muncind si transpirand. impotenti psihic si invidiosi care slugaresc pe alte meridiane, la stapani, au faost intodeauna si vor mereu. este peste capacitatea lor intelectuala, dorinta de a maunci si castiga cinstit, ceva, in viata asta.

Respect Simona!

Simona te iubim, mai puțin talibanii #rezist, asta este!

Sa nu uitam

Firea catre Halep : bine ai venit in tara noastra !
Ha, ha, ha !

Sunt multi pe aici care nu cred ca au tinut in

mana vreodata racheta de tenis, dar sa mai si joace macar la nivel de amici inainte de o bere vara...
Habar nu au ce dificultati poate avea o jucatoare (jucator) mai mica de inaltime in fata unor jucatoare mai inalte si cu forta fizica mai mare. Cu atat mai mult sunt de apreciat victoriile Simonei din cariera ei de exceptie! Daca vreti o critica la jocul Simonei, exista una singura: joaca prea rar mingiile stop-spin, care le fac pe jucatoarele masive sa alerge imens si totusi, de cele mai multe ori, sa cada in nas inainte de a lovi acele mingii! Pacat ca in copilarie nu a invatat-o nimeni aceste lovituri; dupa 18 ani nu le mai inveti corect...

Adormita...

... crede ca are inca in mana "racheta" Ciurucului, de aceea joaca precum o opinca pe... Centura... E terminata !

VOI comunistii intotdeauna ati fost antiromani!!!

Asa ca pe mine nu manira atitudinea ta tovarase comunist frustat Niciolae!!!!

hastagdancilov fratecupetrov

aidreptate numergesicupulancursicumalaiunpod

De ce sa lasam faptele sa strice asa poveste?

Cahill a inceput sa lucreze cu Halep la inceputul lui 2016 si a mers continuu pana la finalul lui 2018, apoi a facut o pauza si a revenit.

Doar in prima perioada (2016-2018), Simona Halep a terminat pe locul 1 la final de 2017 si 2018, a jucat 3 finale de GS (una castigata), plus o tona de finale in turnee Premier (mare parte castigate), gen Madrid, Roma, Canadian Open sau Cincinatti.

Dar evident ca e un zero Cahill asta, nu stiu de ce nu il da mai repede Halep afara, ca poate angaja oameni mult mai buni. Chiar de aici, de pe forumul asta.

CTP - "Meciul a fost pierdut de Tomljanovic"

"Tomljanovic a jucat un tenis excepțional, meciul ea l-a pierdut, nu l-a caștigat Simona. Cu toată dragostea pentru Halep, dar a fost un meci pierdut de Ajla."

@ULAKE 20:56

- cazu' tau e o exceptzie , care-mi intareste regula ! 🤣

Felicitari Simona Halep !

Multumim Simona Halep deoarece de cativa ani buni ne tii cu sufletul la gura in fiecare an la marile turnee de tenis !
Bravo si succes in continuare !

Corect. E pacat sa ratezi meciurile Simonei

Ca va mai dura mult pana sa avem un alt jucator de tenis de acest nivel, baiat sau fata. Noi nu suntem canadieni, sa bagam milioane de dolari in juniori, ca reusita sa fie aproape sigura. Vezi ce jucatori au canadienii acum, toti in jur de 20 de ani: Shapovalov si Auger-Aliassime in top 20 mondial sau Bianca Andreescu, in top 10 mondial. La noi reusita e pur individuala, tine de calitati, resurse, noroc. De asta se intampla o data la 20-30 de ani.

Simona o mai duce cativa ani, stilul ei de joc e extrem de fizic, apoi se va retrage. Si, inevitabil, o sa urmeze o pauza lunga. Si o sa ne aducem aminte de meciurile ei cum isi mai aduc aminte cei mai batrani decat noi de meciurile lui Ilie Nastase.

Hai..

,,CRAPATI de ciuda, lua-v-ar draqu de hatteri sputnikari (si nu numai)!!!

De'aia e unde e de 7 ani ba gandeceilor.

Unde e...pai in TOP!!! Ea face, voi doar asistati.

Cat de comunist trebuie sa fii ca sa comentezi in

Halul asta cotoarba!!!!

@Mamulos

Asistati...social..:))Au luat-o de sugeaca capsunarii !!!!

BRAVO SIMONA ! 👍 👩✨

Te-ai Luptat ca o Leoaica si i-ai suparat

pe cei rautaciosi 👺 !!!

A castigat pe meritul ei !

In ciuda strategiei gresite a antrenorului.

A fost un meci legendar

Un meci clasic de foarte buna calitate. Dar in continuare, dupa un meci asa epuizant cum se va prezenta in fata uneia care si-a castigat meciul in 45 min. Cam dificil dar ramane de vazut.
Referitor la "frumusetea" pe care au vazut-o si au tot promovat-o astia pe ziare, la sarboaica eu zic asa: sigur ati fost loviti tare de tot in cap, creier oricum nu aveati sa va fie prea afectat insa simtul vizual va e in stare critica. Ala mai sus zice ca o vede "caprioara", si el s-a lovit la fel. Aia arata ca un haiduc sarb, are si mustata iar corpul ei e corp de gloaba desalata.
Bravo Halep pt meciul foarte bun si victorie. Rusine lingailor ziaristi care nu contenesc sa scrie aberatii pe ziare atunci cand nu sunt meciuri dar ei vor neaparat sa scrie despre Halep facandu-i astfel un mare deserviciu.

Nostradamus

Peste cativa ani, cand n-o sa mai existam in tenisul mondial, o sa ne uitam cu nostalgie la asemenea meciuri legendare !
La fel cum ne uitam acum la finala Stelei de la Sevilla sau la meciurile nationalei de fotbal din SUA 1994 !