Pliskova o umileste pe Muguruza la Australian Open si o asteapta pe Simona Halep in sferturi

Luni, 21 Ianuarie 2019, ora 08:26
7367 citiri

Karolina Pliskova s-a calificat in sferturile de finala de la Australian Open dupa o victorie convingatoare cu Garbine Muguruza.

Sportiva spaniola a fost umilita luni dimineata, in optimi, Pliskova impunandu-se cu scorul de 6-3, 6-1 dupa numai o ora de joc!

A fost o partida in care Muguruza nu a avut nicio sansa, cehoaica evoluand impecabil si lansand in acelasi timp un avertisment pentru Halep.

Asta pentru ca urmatoarea adversara a Pliskovei de la Openul australian va fi invingatoarea duelului de lux dintre Simona Halep si Serena Williams.

Meciul celor doua va incepe la ora 10:00 si va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com.

Costul termoficării, dar şi intenţia Primăriei Capitalei de a prelua ELCEN se numără printre subiectele care urmează să fie abordate, vineri, în cadrul întâlnirii de lucru anunţată la...
Cine este Marian Neacșu, omul trimis de PSD la secretariatul guvernului. Condamnat pentru conflict de interes și organizatorul puciului anti-Dragnea
Vicepreședintele Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE) Marian Neacșu a fost numit de către PSD, partid din care a făcut parte timp de 20 de ani, în postul de...