Simona Halep in semifinale la Australian Open

Joi, 24 Ianuarie 2008, ora 07:59
1005 citiri

In turneul juniorilor de la Australian Open, a 10-a favorita la castigarea competitiei, romanca Simona Halep a trecut fara probleme de sferturile de finala, cu scorul de 6-2, 6-3 de principala favorita, rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova.

Adversara Simonei din semifinale va fi reprezentanta gazdelor Jessica Moore, in timp ce in cealalta semifinala se intalnesc olandeza Arantxa Rus si chinezoaica Yi-Miao Zhou.

In proba de dublu, Elena Bogdan joaca joi dimineata, alaturi de japoneza Misaki Doi in semifinalele turneului rezervat junioarelor.

Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...
Românca este aproape de tabloul final! Este noua înlocuitoare a Simonei Halep
Chiar dacă Simona Halep a renunțat în ultima clipîă la participarea la turneul de la Madrid, o altă tenismenă română este aproape de calificarea pe turneul final. Jaqueline Cristian,...