Simona Halep si Elena Bogdan merg mai departe la Australian Open

Marti, 22 Ianuarie 2008, ora 07:43
14855 citiri

In turneul junioarelor la Australian Open, primul turneu de Mare Slam al anului, avem doua sportive din Romania calificate in optimile de finala.

Simona Halep a trecut fara probleme, in turul 2 de thailandeza Isaara Khunpak, cu 6-0, 6-0 si o va intalni in optimi pe a 8-a favorita Piter Katarzyna, din Polonia. Elena Bogdan s-a impus ceva mai greu in fata reprezentantei gazdelor Marija Mirkovic, in trei seturi, cu 3-6, 6-1, 6-3. In optimi, Elena Bogdan o va intalni pe chinezoaica Yi-Miao Zhou.

In turneul de dublu al junioarelor, Simona Halep alaturi de viitoarea adversara de la simplu, Piter Katarzyna, a reusit sa se califice in sferturile de finala, dupa ce a invins cuplul alcatuit din Alexandra Damaschin si italianca Claudia Giovine, cu 6-4, 6-1.

Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...
Românca este aproape de tabloul final! Este noua înlocuitoare a Simonei Halep
Chiar dacă Simona Halep a renunțat în ultima clipîă la participarea la turneul de la Madrid, o altă tenismenă română este aproape de calificarea pe turneul final. Jaqueline Cristian,...