Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Darren Cahill prezinta greseala facuta de Simona Halep in setul decisiv al meciului cu Serena Williams

Luni, 21 Ianuarie 2019, ora 12:54
27617 citiri

Darren Cahill a comentat infrangerea suferita de Simona Halep in fata Serenei Williams, in optimile de finala de la Australian Open 2019.

Fostul antrenor al tenismene noastre considera ca aceasta a gresit in setul decisiv la cele trei sanse de break, pentru ca n-a folosit "backhandul in lung de linie".

"A inceput slab, dar a jucat excelent in setul 2, iar in decisiv acel game de la 3-2, cel mai lung, a fost crucial. Din pacate, l-a pierdut si asta a dus la pierderea meciului. La 3-2, Simona a avut 3 mingi de break. Trebuia sa-si foloseasca backhandul in lung de linie, pe mingea a doua a Serenei. A avut sansa asta de cateva ori, dar nu a reusit sa profite de ea. Pentru ca Williams a avut foarte mult de suferit atunci cand Simona si-a folosit backhandul", a declarat Darren Cahill, potrivit Fanatik.

Vezi si:

6-1, 4-6, 6-4 a fost scorul intalnirii dintre Serena Williams si Simona Halep, dupa o ora si 47 de minute de joc.

In sferturile de finala, Serena o va intalni miercuri dimineata pe Karolina Pliskova.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Darren Cahill Simona Halep, #Halep invinsa Serena Williams, #Halep eliminata Australian Open , #Darren Cahill