Simona Halep a cerut interventia lui Darren Cahill in primul set al meciului cu Wozniacki: Ce i-a transmis australianul la scorul de 0-5

Miercuri, 25 Octombrie 2017, ora 15:10
9240 citiri

Simona Halep a inceput extrem de slab partida cu Caroline Wozniacki si a cerut interventia lui Darren Cahill.

La scorul de 5-0 in favoarea jucatoarei din Danemarca, antrenorul Simonei a coborat si a purtat o scurta conversatie cu aceasta.

"Cred ca joc slab si nu reusesc sa ma concentrez", i-a transmis Simona lui Darren.

"A gresit doar un prim serviciu. Sa punem mai multa presiune pe acel prim serviciu. Ea traieste din erorile tale. Trebuie sa inchizi mai bine colturile si sa-i ataci partea de forehand. Fii pregatita sa suferi mental si fizic", a fost replica australianului.

Partida dintre Simona Halep si Caroline Wozniacki poate fi urmarita LIVE pe site-ul Ziare.com.

Interventia lui Darren Cahill n-a schimbat insa cu nimic soarta primului set, castigat la 0 de nordica.

Simona Halep a rămas fără antrenor după despărțirea de australianul Darren Cahill. Mulți cred că Daniel Dobre va fi cel care o va pregăti pe tenismena, însă specialiștii din lumea...
Simona Halep nu suferă deloc după despărțirea de Darren Cahill. Ce face tenismena împreună cu soțul Toni Iuruc la Bodrum
Simona Halep s-a despărțit de antenorul Darren Cahill. Ea a anunțat ruperea colaborării pe rețelele de socializare. Tenismena se distreaza în continurea în luna de miere, la Bodrum, cu...