Simona Halep joacă mâine pentru un loc în finala de la Wimbledon! Ora meciului cu Elena Rybakina

Miercuri, 06 Iulie 2022, ora 19:04
10041 citiri

Simona Halep a ajuns en-fanfare în semifinalele turneului de la Wimbledon, după ce a trecut și de Amanda Anisimova, scor 6-2, 6-4.

Simona este în penultimul act al competiției fără să fi pierdut vreun set la Wimbledon.

Ea va da piept mâine, în jurul orei 17.00 cu Elena Rybakina, din Kazahstan.

Meciul va începe după cealaltă semifinală, dintre Tatiana Maria și Ons Jabeur, care va începe la ora 15.30.

Ambele partide vor fi transmise de Eurosport.

Elena Rybakina a trecut în sferturi de Ajla Tomljanovic în sferturi, scor 4-6, 6-2, 6-3.

Scorul întâlnirilor directe dintre Halep și Rybakina este 2-1 pentru jucătoarea noastră.

Finala feminină de la Wimbledon este programată sâmbătă.

Simona Halep s-a calificat în turul doi la Toronto după un meci fabulos. Românca a câștigat partida cu Donna Vekic în două seturi, 6-0, 6-2 și merge în faza următoare. Meciul a fost...
Meci perfect făcut de Simona Halep în primul tur la Toronto. Cum s-a desfășurat partida cu Donna Vekic
Simona Halep a învins-o în primul tur la Toronto, pe Donna Vekic, în două seturi, 6-0, 6-2. Românca nu i-a dat nicio șansă adversarei salei, care nu a luat niciun game în primul set....