Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Reactia Simonei Halep dupa calificarea in sferturile de finala de la Indian Wells

Miercuri, 16 Martie 2016, ora 02:12
8454 citiri

Simona Halep a vorbit despre victoria lejera pe care a obtinut-o in optimile de finala de la Indian Wells, in fata Barborei Strycova, dar si despre meciul din sferturile de finala.

Simona s-a aratat dezamagita de faptul ca Strycova s-a accidentat si a afirmat ca abia o asteapta pe Serena Williams.

"Imi pare rau pentru ea pentru ca nu a putut continua. A fost un start bun pentru mine, am castigat primul meci. Conditiile sunt dificile, grele. Am jucat doua meciuri pe frig si iata ca acum lucrurile s-au schimbat. Am incercat sa fac cat mai putine greseli si ma bucur ca a iesit bine. Mi-ar placea sa joc cu Serena. Este cea mai buna jucatoare din lume, ma voi duce si voi lupta impotriva ei!", a spus Simona dupa meci.

Simona Halep avanseaza fara emotii in sferturile de finala la Indian Wells

Simona Halep s-a calificat fara probleme in sferturile de finala de la Indian Wells, dupa ce adversara sa, Barbora Strycova, a abandonat cand romanca avea 6-3, 1-0.

In sferturile de finala, Simona se va duela cu invingatoarea dintre Serena Williams si Katerina Bondarenko.

Anul trecut, Simona Halep a castigat turneul de la Indian Wells. Simona ar fi trebuit sa joace cu Serena si anul trecut, dar americanca s-a retras inaintea meciului din semifinale.

C.S.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...