Simona Halep, in sferturi la Indian Wells: Miza financiara considerabila a meciului

Miercuri, 14 Martie 2018, ora 15:00
13980 citiri

Simona Halep o va intalni pe Petra Martic in sferturile de finala ale turneului de la Indian Wells, care, pe langa miza sportiva, va avea si o miza financiara importanta.

Odata cu atingerea sferturilor competitiei din California, reprezentanta noastra si-a asigurat un cec in valoare de 167.195 de dolari.

Calificarea in semifinale ar creste considerabil premiul, la 327.965 de dolari.

Daca Simona va merge si mai departe, prezenta in finala i-ar garanta 654.860 de dolari, in timp ce castigatoarea va fi recompensata cu 1,34 milioane de euro!

Vezi si:

Semifinala dintre Simona Halep (locul 1 WTA) si Petra Martic (locul 51 WTA) e programata miercuri seara, nu mai devreme de ora 22:00.

Va fi cea de-a treia intalnire directa intre cele doua tenismene, scorul fiind egal in prezent:

2011, Copenhaga: 6-3, 5-7, 7-5 pentru Petra Martic;

2015, Guangzhou: 6-4, 6-2 pentru Simona Halep.

Jocul va putea fi urmarit in direct pe site-ul Ziare.com.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Simona Halep premiu, #Simona Halep bani, #Simona Halep Indian Wells , #Indian Wells