Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Simona Halep se califica in turul III la Indian Wells

Sambata, 09 Martie 2019, ora 03:23
27357 citiri

Simona Halep a reusit sa se califice in turul III de la Indian Wells in urma unui meci mai complicat decat o arata scorul.

Sportiva noastra s-a impus in doua seturi, scor 6-2, 6-4, in fata Barborei Strycova, din Cehia.

Duelul de sambata dimineata a reprezentat un test reusit pentru fostul numar 1 WTA, care pare ca isi gaseste ritmul chiar daca nu are un antrenor si se pregateste dupa metodele ei.

Constanteanca a inceput bine partida, cu game si break, insa imediat si-a pierdut serviciul si se parea ca e gata sa clacheze. A revenit insa cu un nou break, concretizat apoi pe serviciu si s-a distantat decisiv, incheind setul cu un alt game pe serviciul advers.

Actul secund a avut o desfasurare similara, numai ca Strycova a luptat mai mult si, cu doua breakuri, a egalat la patru, amenintand cu "decisivul". Halep a fost insa puternica mental si s-a impus.

Victoria i-a fost facilitata si de o adversara deranjata de aproape orice lucru, de la oamenii din afara arenei care faceau galagie si pana la vant. Cehoaica a gresit mult si a facut cadou cateva puncte, iar Halep a profitat din plin de acest lucru.

In turul al treilea, Simona va da peste surprinzatoarea Kateryna Kozlova, aceasta trecand in trei seturi, scor 6-4, 2-6, 6-0, de Aliaksandra Sasnovich.

Simona Halep - Barbora Strycova 6-2/ 6-4

03:22 - GAME, SET si MECI, SIMONA HALEP!

03:15 - Game Halep, care este foarte aproape de victorie! (5-4)

03:12 - Game Strycova si avem egalitate in acest set. (4-4)

03:06 - Break Strycova, care apeleaza imediat la antrenor. (4-3)

03:02 - Break Halep si se pare ca avem o reeditare a primului set! (4-2)

02:57 - Halep isi pierde serviciul si Strycova revine la un game diferenta. (3-2)

02:55 - Tot mai multi nervi pentru Strycova, care isi pierde iarasi serviciul. (3-1)

02:49 - Game Halep si Strycova pare tot mai nervoasa. (2-1)

02:45 - Game si pentru Strycova. (1-1)

02:42 - Halep are emotii si in game-ul de debut al setului II, insa isi face pana la urma serviciul. (1-0)

02:36 - BREAK la zero si SET pentru Simona Halep!

02:32 - Inca un game pe serviciu pentru Halep, care este foarte aproape de castigarea primului set! (5-2)

02:27 - Game si pentru Strycova. (4-2)

02:23 - Game Halep si se pare ca echilibrul s-a rupt in acest set. (4-1)

02:20 - BREAK HALEP! Sportiva noastra se agata de fiecare minge si reuseste sa castige din nou pe serviciul advers. (3-1)

02:09 - BREAK STRYCOVA! Simona greseste si ii ofera adversarei sansa sa reintre in set. (2-1)

02:06 - BREAK HALEP! Romanca profita de slabiciunile adversarei si reuseste sa se distanteze inca din debutul partidei. (2-0)

02:00 - Halep are probleme la serviciu, revine insa de la 15-40 si isi face pana la urma serviciul. (1-0)

01:56 - Incepe meciul! Simona este prima la serviciu.

01:50 - Cele doua jucatoare sunt la incalzire.

01:38 - Wawrinka reuseste sa se impuna si elibereaza terenul pentru Halep si Strycova. In cateva minute ar trebui sa o vedem la lucru pe numarul 2 WTA.

01:00 - Meciul dintre Evans si Wawrinka a intrat in set decisiv.

23:30 - Duelul Halep - Strycova este programat pe terenul numarul doi si incepe dupa meciul dintre Daniel Evans si Stan Wawrinka, care a inceput in momentul de fata.

INFO: Halep si Strycova s-au intalnit de cinci ori pana acum, romanca avand patru victorii.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Halep Strycova Indian Wells, #Halep Indian Wells LIVE, #Live Halep Strycova Indian Wells , #Indian Wells