Simona Halep si-a aflat urmatoarea adversara de la Indian Wells, dupa ce inca o favorita a fost eliminata

Luni, 12 Martie 2018, ora 06:11

Simona Halep a scapat de o favorita in drumul catre sferturile de finala de la Indian Wells.

In optimile de finala ale turneului din California, sportiva noastra o va intalni pe chinezoaica Qiang Wang, ocupanta locului 55 in clasamentul WTA.

Cele doua jucatoare nu s-au mai intalnit pana in acest moment in circuitul WTA.

Pentru a ajunge in optimi, Wang a eliminat-o pe favorita numarul 14, Kristina Mladenovici, scor 6-1, 6-2.

Confruntarea din optimi va avea loc marti seara sau miercuri dimineata, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata de organizatori.

Simona a ajuns in optimile de finala dupa ce a trecut de Caroline Dolehide cu 1-6, 7-6 (3), 6-2.

Partida a durat doua ore si noua minute, iar in primul set Simona a avut o evolutie foarte stearsa.