UPDATE Meci-maraton la Australian Open. Cu cine ar fi jucat Simona Halep în sferturi

Luni, 24 Ianuarie 2022, ora 08:05
4428 citiri

Primul meci de simplu al zilei de luni la Australian Open 2022 a fost cel de pe tabloul feminin, în optimi, dintre americanca Danielle Collins, cap de serie 27, și belgianca Elise Mertens, cap de serie 19.

A fost o confruntare de aproape trei ore, Danielle Collins impunându-se în setul decisiv, scor 4-6, 6-4, 6-4.

UPDATE 08.00 Simona Halep a pierdut meciul cu Alize Cornet, care va evolua în sferturi cu Danielle Collins.

Danielle Collins va evolua în sferturi cu învingătoarea disputei dintre Simona Halep și Alize Cornet.

Imediat după eliminarea de la Roland Garros, Simona Halep a decis să rupă colaborarea cu Virginia Ruzici. Tenismena a făcut anunțul pe rețelele de socializare. Cele două au început...
Cine compune "pătura sulfuroasă" a României care o atacă pe Simona Halep: "Știe tot despre tot, de la cipuri la viruși și planete plate"
Eliminarea Simonei Halep în turul 2 la Roland Garros a stârnit un nou val violent de critici la adresa sportivei noastre. Multe dintre reproșurile adresate de privitorii români Simonei Halep...