Simona Halep, eliminata inca din turul doi la Wuhan dupa un meci in care a luat doar trei game-uri

Marti, 26 Septembrie 2017, ora 13:22
37947 citiri

Simona Halep a fost eliminata inca din turul doi al turneului de la Wuhan.

Sportiva noastra a cedat in fata rusoaicei Daria Kasatkina (locul 31 WTA). Scorul a fost 6-2, 6-1 in favoarea rusoaicei.

Simona a avut o evolutie foarte slaba, a servit catastrofal, a returnat modest si pe masura ce timpul a trecut a devenit tot mai irascibila.

Primul set l-a pierdut in 42 de minute, timp in care si-a pierdut serviciul de patru ori.

Lucrurile au stat similar si in setul secund, cand Simona si-a mai pierdut serviciul de doua ori si a cedat astfel partida.

Pentru Simona, acesta a fost primul meci dupa esecul suferit la US Open in fata Mariei Sharapova.

De asemenea, a fost si primul meci cu Andrei Pavel antrenor, dar acesta nu s-a implicat.

Pentru Simona, urmeaza o pauza de doar cateva zile, pentru ca saptamana viitoare va evolua in turneul de la Beijing.

HALEP - KASATKINA 2-6, 1-6

13:23 - Kasatkina castiga clar aceasta partida si o elimina pe Simona!

13:21 - Kasatkina mai face un break, are 5-1 si e aproape de victorie.

13:15 - Kasatkina se desprinde la 4-1 si e aproape de victorie.

13:13 - Kasatkina face break si conduce cu 3-1.

13:10 - Simona rateaza mai multe sanse de break si Kasatkina conduce cu 2-1.

13:01 - Simona da semne de revenire si egaleaza la unu.

12:58 - Kasatkina isi face serviciul in startul setului secund.

12:42 - Kasatkina incheie primul set cu un break si se impune cu 6-2!

12:48 - Simona salveaza trei mingi de set si face break!

12:43 - Kasatkina mai face un break si conduce cu 5-1. Rusoaica serveste acum pentru castigarea primului set.

12:37 - Rusoaica se desprinde la 4-1.

12:35 - Kasatkina face break si conduce cu 3-1.

12:27 - Kasatkina trece in avantaj si conduce cu 2-1.

12:22 - Kasatkina face rebreak si egaleaza la unu.

12:13 - Simona incepe meciul perfect, cu un break!

12:11 - A inceput meciul!

12:06 - Meciul incepe cu Kasatkina la serviciu.

11:55 - Meciul Simonei Halep va incepe in cateva minute.

Info:

Simona ocupa locul 2 WTA, in timp ce adversara sa este pe locul 31.

Sportiva noastra a castigat ambele intalniri disputate impotriva rusoaicei, de fiecare data in doua seturi.

Invingatoarea o va intalni in optimi pe castigatoarea dintre Ekaterina Makarova si Lauren Davis.

Meciul este televizat de postul Digi Sport.

Turneul de la Wuhan este dotat cu premii in valoare de 2.6 milioane de dolari.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Simona Halep Daria Kasatkina, #Simona Halep Daria Kasatkina LIVE, #Simona Halep Daria Kasatkina direct, #televizare Simona Halep Daria Kasatkina, #Simona Halep Wuhan LiVE , #meciuri