Simona Halep, in sferturi la Sydney: Ce adversara are si cand va avea loc meciul

Marti, 12 Ianuarie 2016, ora 11:40
6042 citiri

Simona Halep isi cunoaste adversara din sferturile de finala ale turneului WTA de la Sydney, precum si data meciului.

Numarul 2 WTA va avea parte de un meci care se anunta a fi extrem de dificil contra Karolinei Pliskova, a 11-a jucatoare a lumii.

Aceasta a trecut fara emotii, in optimi, de Anastasia Pavlyuchenkova, pe care a invins-o cu scorul de 6-3, 6-0.

Cele doua s-au intalnit de doua ori pana acum in circuitul feminin, in prima parte a anului trecut, romanca reusind sa isi adjudece ambele dispute.

Partida dintre Halep si Pliskova este programata miercuri dimineata, in jurul orei 07:00, ora Romaniei.

Meciul va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com.

Simona Halep se impune cu emotii in primul meci din 2016

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Sydney dupa ce a invins-o cu emotii pe Caroline Garcia, din Franta.

Romanca s-a impus in trei seturi, scor 6-4, 2-6, 6-1, la capatul unei partide in care a acuzat si probleme medicale.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#Simona Halep Pliskova Sydney, #Halep Pliskova Sydney live, #Halep victorie Caroline Garcia , #meciuri