Simona Halep, la Wuhan: Organizatorii au anuntat ora de start a meciului din sferturi

Miercuri, 28 Septembrie 2016, ora 15:42
6504 citiri

Organizatorii turneului WTA de la Wuhan, China, au anuntat ora de start a meciului pe care Simona Halep il va disputa in sferturile de finala.

Jucatoarea noastra va evolua joi dimineata, nu mai devreme de ora 09:00, ora Romaniei, impotriva americancei Madison Keys.

Intalnirea dintre Halep si Keys este cea de-a doua de pe arena centrala de la Wuhan, urmand sa se dispute dupa meciul dintre Barbora Strycova si Jelena Jankovici, din optimile de finala, care va incepe la ora 06:30.

Halep, ocupanta locului 5 WTA, si Keys (9 WTA) s-au intalnit de patru ori pana acum in circuitul feminin, romanca avand trei victorii, in ultimele trei meciuri.

Ultimul meci direct dintre cele doua a avut loc in acest an, in finala turneului de la Montreal, iar Simona s-a impus cu scorul de 7-6, 6-3.

Americanca de 21 de ani este semifinalista de Australian Open, in 2015, si fost numar 8 mondial.

Simona Halep s-a calificat, miercuri dimineata, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Wuhan. In optimi, sportiva nascuta in Constanta a trecut in doua seturi, scor 6-3, 6-3, de Iaroslava Shvedova, din Kazahstan.

F.N.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Simona Halep ora start meci Keys, #Halep Keys sferturi Wuhan, #Halep Madison Keys Wuhan , #meciuri