Simona Halep se califica in semifinale la Toronto dupa o revenire cum rar se vede

Vineri, 14 August 2015, ora 21:49
78450 citiri

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Toronto, dupa o revenire cum rar se vede in fata polonezei Agnieszka Radwanska (a 6-a favorita), scorul fiind 0-6, 6-3, 6-1.

Sportiva noastra a pierdut primul set cu 6-0, a revenit superb in setul secund, iar apoi a incheiat fabulos, cu un 6-1 pentru unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale anului in circuitul WTA.

Simona a avut un inceput de meci mai prost ca oricand, pierzand toate game-urile in primul set.

Sportiva noastra a cedat lupta extrem de rapid, nu s-a sincronizat, iar serviciul a fost unul de cosmar.

In plus, Halep a facut 15 greseli nefortate in primul set, spre deosebire de cele patru faucute de Radwanska.

Din fericire, Simona a gasit energia necesara pentru a-si reveni, iar in setul secund a aratat o fata radical diferita.

Simona a inceput bine, a condus cu 3-1, insa a fost egalata rapid. Chiar si asa, Simona a luptat pana la capat si a luat trei game-uri consecutive, pentru un 6-3 ce a trimis meciul in decisiv.

Revenirea senzationala a Simonei a fost desavarsita in setul decisiv, cu un tenis de cel mai inalt nivel, in fata caruia Aga Radwanska nu a avut absolut nicio reactie.

Simona a castigat decisivul cu 6-1 si s-a calificat astfel in semifinalele competitiei de la Toronto.

In penultimul act al competitiei, Simona o va intalni pe invingatoarea dintre Sara Errani si Lesia Tsurenko.

Meciul va avea loc sambata seara, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata de organizatori.

HALEP - RADWANSKA 0-6, 6-3, 6-1

21:50 - Simona incheie cu un game alb si se califica in semifinale!

21:47 - Radwanska face game, dar Simona va servi pentru castigarea meciului.

21:44 - Simona castiga serviciul fara emotii, are 5-0 si mai are nevoie de un singur game pentru semifinale!

Cum au reactionat fanii romani de la Toronto dupa ce Simona Halep a pierdut primul set cu 6-0

21:42 - Simona mai face un break si are 4-0 in decisiv!

21:37 - Simona salveaza doua mingi de rebreak si conduce cu 3-0!

21:32 - Simona face break si isi majoreaza avantajul!

21:27 - Simona isi face serviciul si conduce in decisiv cu 1-0!

21:22 - Simona face break si trimite meciul in decisiv!

21:16 - Game alb pentru Simona, care conduce cu 5-3!

21:12 - Simona face break si conduce cu 4-3 dupa un game electrizant!

Simona Halep a facut o criza de nervi la Toronto - reactia sportivei noastre

21:07 - Radwanska are 40-0, Simona egaleaza, da poloneza reuseste sa faca break in cele din urma.

20:59 - Poloneza isi face serviciul cu mari emotii, dar Simona da semne de revenire.

20:54 - Simona isi face cu emotii serviciul si are 3-1.

Simona Halep a uimit in timpul meciului cu Radwanska: "E surprinzator si ciudat ce-a facut"

20:49 - Simona face break si conduce pentru prima data in acest meci.

20:45 - Cu ceva emotii, Simona reuseste primul sau game in acest meci.

20:41 - Radwanska isi face serviciul si are 1-0 in setul secund.

20:33 - Cosmarul continua! Simona pierde din nou serviciul si cedeaza primul set cu 6-0!

20:28 - Game alb pentru Radwanska si scorul este halucinant: 5-0 pentru poloneza!

20:26 - Inca o sansa de break pentru Radwanska, o fructifica din prima si scorul devine 4-0!

20:21 - Radwanska face 3-0 dupa un game echilibrat.

20:16 - Radwanska fructifica prima sansa de break si are 2-0.

20:13 - Radwanska isi face serviciul si conduce cu 1-0.

20:10 - A inceput meciul!

20:04 - Meciul va incepe cu Radwanska la serviciu

Info: Meciul incepe la ora 20:00

Radwanska a trecut in optimi de frantuzoaica Alize Cornet in trei seturi, scor 6-2, 4-6, 6-4.

Anul trecut, jucatoarea in varsta de 26 de ani, care a ocupat si locul 2 in ierarhia WTA, a castigat turneul de la Toronto.

Pana acum, Simona Halep si Agnieszka Radwanska s-au intalnit de 7 ori, scorul fiindu-i favorabil polonezei, 4-3:

2011, Australian Open: 6-1, 6-2 pentru Radwanska;

2012, Brussels: 7-5, 6-0 pentru Radwanska;

2013, Auckland: 6-3, 6-1 pentru Radwanska;

2013, Roma: 6-7, 6-1, 6-2 pentru Halep;

2014, Doha: 7-5, 6-2 pentru Halep;

2014, Indian Wells: 6-3, 6-4 pentru Radwanska;

2014, Turneul Campioanelor: 6-3, 6-2 pentru Halep.

Meciul este televizat de Dolce Sport 2.

Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
#Simona Halep Toronto sferturi, #Simona Halep Agnieszka Radwanska, #SImona Halep Agnieszka Radwanska live, #SImona Halep Agnieszka Radwanska direct, #televizare SImona Halep Agnieszka Radwanska , #meciuri