Simona Halep se califica in sferturi la Eastbourne dupa un meci in trei seturi

Miercuri, 26 Iunie 2019, ora 18:41
47237 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Eastbourne dupa o victorie in trei seturi in fata Polonei Hercog.

Sportiva noastra s-a impus cu 6-1, 4-6, 6-3 impotriva jucatoarei de pe locul 60 in clasamentul WTA.

Simona a inceput excelent partida, a fost agresiva si precisa si primul set l-a castigat fara emotii in doar 32 de minute.

In setul secund, Simona a cedat insa initiativa, a stat mai in spate pe linia de fund si a riscat mai putin, lucruri ce i-au permis lui Hercog sa trimita meciul in decisiv.

Dupa dusul rece din setul secund, Simona a revenit la tactica de la inceputul meciului si nu a mai avut insa emotii pana la finalul partidei.

In sferturile de finala, Simona o va intalni pe nemtoaica Angelique Kerber, aflata pe locul 5 in clasamentul WTA.

Simona si Kerber au un istoric bogat, iar scorul intalnirilor precedente este 6-4 in favoarea sportivei noastre. Ultimul meci dateaza de la Roland Garros 2018, cand Simona s-a impus in trei seturi, in sferturile de finala.

Singura partida pe iarba a avut loc in 2016, la Wimbledon, cand Kerber a reusit sa se impuna.

Partida din sferturile de finala va avea loc joi, de la ora 14:30, in direct pe Ziare.com.

HALEP - HERCOG 6-1, 4-6, 6-3

18:41 - Final de meci! Simona se califica in sferturile de finala!

18:39 - Simona rateaza doua mingi de meci, dar acum serveste pentru calificare.

18:33 - Simona conduce cu 5-2 si e la un game distanta de victorie.

18:31 - Hercog isi face serviciul si scorul este 4-2.

18:24 - Hercog face si ea break si scorul este 4-1!

18:21 - Simona mai face un break si conduce cu 4-0!

18:13 - Game la zero pentru Simona si scorul este 3-0!

18:11 - Simona face break si conduce cu 2-0!

18:04 - Simona incepe setul decisiv cu un game la zero!

18:01 - Hercog reuseste sa intoarca soarta partidei si vom avea set decisiv!

17:56 - Break la zero pentru Hercog, care are 5-4 si serveste acum pentru a trimite meciul in decisiv!

17:55 - Hercog isi face serviciul si suspansul continua in acest set.

17:49 - Simona revine in avantaj si conduce cu 4-3!

17:46 - Simona face rebreak si scorul este 3-3!

17:40 - Hercog face break si conduce in premiera in acest meci.

17:38 - Scorul devine 2-2, Hercog a reusit sa echilibreze.

17:34 - Simona raspunde cu un game la zero si are 2-1.

17:31 - Game la zero pentru Hercog si scorul este 1-1.

17:29 - Simona isi face serviciul fara probleme si incepe cu dreptul setul secund!

17:24 - Simona fructifica a sasea minge de set si face 6-1!

17:16 - Simona nu are emotii in acest game, are 4-1 si e tot mai aproape de castigarea primului set!

17:12 - Hercog isi face serviciul in premiera si scorul este 4-1.

17:07 - Joc superb al Simonei, care loveste excelent si conduce cu 4-0!

17:02 - Simona nu-i da nicio sansa adversarei, mai face un break si conduce cu 3-0!

16:58 - Game fara emotii pentru Simona si scorul este 2-0!

16:56 - Simona incepe excelent meciul si face break!

16:53 - A inceput meciul!

16:49 - Polona Hercog serveste prima in acest meci.

16:37 - S-a terminat meciul dintre Pliskova si Mertens, urmeaza duelul dintre Simona si Hercog!

Info:

In cazul in care va ajunge in sferturi, Simona se va duela cu Angelique Kerber (5 WTA).

Simona Halep ocupa locul 7 in clasamentul WTA, in timp ce Hercog este pe locul 60.

La casele de pariuri, Simona are cota 1.12 pentru a obtine victoria.

Scorul intalnirilor directe este 1-1.

Meciul este televizat de Digi Sport.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Simona Halep Polona Hercog, #Simona Halep Polona Hercog LIVE, #Simona Halep Polona Hercog direct, #Simona Halep Eastbourne , #meciuri