Simona Halep se califica splendid in sferturile de finala la Madrid - o va intalni pe Irina Begu

Miercuri, 04 Mai 2016, ora 17:13
57888 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Madrid, dupa o prestatie de exceptie in fata favoritei numarul 10, Timea Bacsinszky.

Jucatoarea noastra avanseaza in competitie dupa un succes, scor 6-2, 6-3, la capatul unui meci ce a durat putin peste o ora.

Simona a dominat jocul in intregime si si-a luat astfel revansa dupa eliminarea suferita la Miami impotriva jucatoarei din Elvetia.

Retragere de ultima ora la Madrid: Simona Halep devine principala favorita!

Serviciul a mers excelent pentru Simona in aceasta partida, in care ne-a readus aminte de jucatoarea care a impresionat lumea tenisului in ultimii trei ani.

De asemenea, Simona a reusit cateva lovituri prin care a ridicat publicul in picioare.

Surpriza de proportii la Madrid - ce tenismena de top a fost eliminata

In sferturile de finala, Simona se va duela joi, de la ora 15:00, cu Irina Begu. Acest lucru inseamna ca vom avea in mod cert o semifinalista la Madrid.

Simona si-a asigurat astfel un cec in valoare de 131.196 de dolari si 215 puncte in clasamentul WTA.

Irina si Simona se vor duela joi pentru un cec in valoare de 259.433 de dolari.

HALEP - BACSINSZKY 6-2, 6-3

17:14 - Final de meci! Simona se califica in sferturi, unde o va intalni pe Irina Begu!

17:12 - Break pentru Simona, care acum va servi pentru calificare!!!

17:11 - Doua mingi de break pentru Simona!

17:07 - Simona incheie un game dificil cu o lovitura splendida si conduce cu 4-3.

Reactia Irinei Begu dupa calificarea in sferturi la Madrid - ce spune despre un duel cu Simona Halep

17:03 - Elvetianca isi face cu greul serviciul si egaleaza la trei.

16:58 - Simona salveaza trei mingi de break si conduce cu 3-2!

16:53 - Simona face rebreak si egaleaza la doi.

16:52 - Trei mingi de rebreak pentru Simona!

16:49 - Bacsinszky face primul break din setul secund si conduce cu 2-1.

16:46 - Elvetianca isi face serviciul fara probleme si egaleaza la unu.

16:44 - Simona incepe in forta si setul secund, cu un game alb pe propriul serviciu.

16:39 - Simona incheie primul set ca o mare campioana, cu un break la zero! 6-2 pentru Simona in primul set!

16:38 - Trei mingi de set pentru Simona!

16:35 - Simona gaseste foarte bine unghiurile si are deja 5-2!

16:32 - Simona da un raspuns de clasa, cu un rebreak, si conduce cu 4-2!

16:26 - Elvetianca reuseste primul sau brek si face 2-3.

16:24 - Game alb pentru elvetianca, iar scorul devine 1-3.

16:19 - Un nou game foarte echilibrat, dar Simona are nervii mai tari si face 3-0.

16:14 - Simona profita de prima sansa de break si conduce cu 2-0!

16:08 - Simona isi face cu greu serviciul si conduce cu 1-0.

16:01 - A inceput meciul!

15:56 - Simona va servi prima in aceasta confruntare.

15:41 - S-a incheiat partida baietilor. Urmeaza meciul Simonei in cateva momente.

14:53 - Partida va incepe dupa meciul dintre Lopez si Bautista, aflat in setul decisiv.

Info: Partida incepe dupa ora 15:00

Simona Halep ocupa locul 7 in clasamentul WTA, in timp ce Bacsinszky se afla pe locul 15. Elvetianca este a 10-a favorita de la Madrid.

Cele doua sportive s-au intalnit de trei ori, iar Simona conduce cu 2-1. Elvetianca a castigat ultimul duel direct, in sferturile de la Miami 2016.

Castigatoarea o va intalni in sferturile de finala pe invingatoarea dintre Irina Begu si Christina McHale.

Partida este televizata de Dolce Sport.

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
#Simona Halep Timea Bacsinszky, #Simona Halep Timea Bacsinszky LIVE, #Simona Halep Timea Bacsinszky direct, #televizare Simona Halep Timea Bacsinszky, #Simona Halep Timea Bacsinszky Madrid, #Simona Halep Madrid LIVE , #meciuri