Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Simona Halep revine fantastic si avanseaza la Indian Wells

Vineri, 13 Martie 2015, ora 23:45
55518 citiri

Simona Halep a inceput greoi turneul de la Indian Wells, insa a revenit fantastic si a castigat intalnirea cu rusoaica Daria Gavrilova (locul 106 WTA), scor 2-6, 6-1, 6-2, calificandu-se astfel in turul trei.

La revenirea pe teren dupa ce a castigat turneul de la Dubai, Simona Halep a acuzat caldura de peste 30 de grade din desertul californian si a avut mari probleme de adaptare la conditiile de joc.

Chiar daca a inceput cu un break rapid confruntarea, Simona a cedat brusc si i-a permis rusoaicei sa profite de numeroasele greseli nefortate comise de romanca.

Gavrilova a revenit astfel de la 1-2 si a castigat cinci game-uri consecutive pentru un 6-2 neveromisil in primul set.

Simona Halep a cedat: ce i-a spus antrenorului sau in timpul meciului cu Gavrilova

In tot acest timp, Simona privea descumpanita, iar antrenorul Victor Ionita a coborat de doua ori pe teren pentru a-i da sfaturi jucatoarei noastre.

Dupa interventiile antrenorului, Simona a fost jucatoarea cu care ne-am obisnuit si a facut o demonstratie de forta in setul secund, pe care l-a castigat cu 6-1.

Gavrilova a intrerupt un punct in timpul meciului cu Simona Halep - ce decizie a luat arbitrul

Cu cele patru break-uri din setul secund, Simona a trimis meciul in decisiv, avand din nou moralul la cel mai inalt nivel.

Astfel, si in decisiv Simona a aratat un tenis de clasa, cu lovituri spectaculoase, iar Gavrilova nu a mai avut nicio sansa in fata sportivei noastre.

Reactia Simonei Halep dupa victoria de la Indian Wells

In turul trei, Simona Halep o va intalni pe castigatoarea duelului dintre V. Lepchenko (a 26-a favorita) si S. Vickery.

Pentru calificarea in turul trei, Simona Halep primeste un cec in valoare de 31.670 de dolari si 65 de puncte WTA.

HALEP - GAVRILOVA 2-6, 6-1, 6-2

23:45 - Simona mai face un break si castiga partida!

23:41 - Game alb pentru Simona Halep, iar Gavrilova serveste pentru a ramane in meci.

23:39 - Gavrilova castiga un serviciu rapid si scorul este 2-4.

23:37 - Din cauza caldurii, Simona Halep isi pune pungi cu gheata pe cap.

23:35 - Simona isi face serviciul si conduce cu 4-1!

23:31 - Simona face break si se distanteaza la 3-1!

23:25 - Simona joaca solid pe propriul serviciu si castiga rapid.

23:23 - Gavrilova isi castiga cu emotii serviciul si egaleaza la unu.

23:20 - "Romania, Romania, ole, ole, ole!" - se aude din tribunele de la Indian Wells.

23:19 - Simona castiga un game in care a avut mari probleme: dupa patru duble-greseli si trei mingi de break salvate, Simona revine fantastic si are 1-0.

23:08 - Simona mai face un break si castiga setul secund cu 6-1! Urmeaza decisivul!

23:04 - Simona isi face serviciul si conduce cu 5-1. Rusoaica incepe sa urle de nervi mai ceva ca Maria Sharapova.

22:59 - Simona face break dupa cel mai disputat game al meciului!

22:50 - Simona salveaza o minge de rebrek si conduce cu 3-1. Pentru prima data un avans de doua gameuri in acest meci pentru sportiva noastra.

22:47 - Victor Ionita a revenit pe teren pentru a discuta cu Simona: "Meciul asta se castiga cu picioarele, cu mintea. Ia meciul punct cu punct. E cel mai important lucru", i-a spus Victor Ionita.

22:44 - Simona face break si conduce cu 2-1.

22:39 - Simona serveste slab, isi pierde serviciul si scorul devine 1-1.

22:35 - Simona incepe bine setul secund si face un break!

Simona Halep a cedat - ce reactie a avut in timpul meciului cu Gavrilova

22:31 - Halep serveste foarte slab si Gavrilova ia primul set cu 6-2, in 34 de minute!

22:26 - Rusoaica joaca in continuare foarte bine pe propriul serviciu si are 5-2!

22:23 - Gavrilova fructifica a cincea minge de break si conduce cu 4-2!

22:13 - Gavrilova ramane solida si si face serviciul.

22:09 - Gavrilova face rebreak dupa ce Halep a avut 30-0!

22:04 - Simona profita de prima sansa de break si conduce cu 2-1!

22:00 - Simona castiga cu ceva emotii pe propriul serviciu, dupa ce a avut 40-0.

21:57 - Gavrilova castiga fara probleme primul game al meciului.

21:55 - Meciul a inceput cu Gavrilova la serviciu.

21:54 - Simona este primita cu multa caldura de fanii americani in momentul prezentarii.

21:48 - Simona Halep a intrat pe teren si se incalzeste inaintea meciului.

21:38 - Meciul dintre Young si Carreno s-a incheiat. Simona Halep va intra in scurt timp pe teren!

Meciul incepe dupa ora 21:30 si este televizat de Dolce Sport.

Daria Gavrilova este o jucatoare in varsta de 21 de ani, clasata pe locul 106 WTA.

Cu o inaltime similara cu cea a Simonei, Gavrilova a castigat 19 partide in acest an si a pierdut 5, fara sa castige vreun trofeu.

Aceasta este prima intalnire directa dintre cele doua sportive.

Gavrilova, care nu are niciun titlu WTA in cariera, a castigat 286.934 de dolari din tenis.

Castigatoarea acestui duel o va intalni in turul trei pe sportiva care se va impune in meciul dintre Varvara Lepchenko si S. Vickery.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Simona Halep Indian Wells, #Simona Halep Daria Gavrilova Live, #Simona Halep Daria Gavrilova, #televizare Simona Halep Indian Wells , #meciuri