Simona Halep, in optimi la Beijing dupa o victorie in stil de mare campioana

Marti, 04 Octombrie 2016, ora 16:43
60067 citiri

Simona Halep s-a calificat, marti, in optimile turneului WTA de la Beijing, dupa ce a invins-o de o maniera categorica pe belgianca Yanina Wickmayer, scor 6-2, 6-2.

Dupa o asteptare de mai bine de sase ore, din cauza ploii din capitala Chinei, Simona Halep a intrat extrem de motivata pe teren, conducand partida de la inceput pana la sfarsit.

Meciul a fost la discretia sa, iar cele doua seturi, castigate cu 6-2, 6-2, au fost practic fara istoric. Partida a durat o ora.

Wickmayer a parut ca nu are solutii in fata unei Halep extrem de decisa, care a dominat-o clar si a reusit cateva game-uri albe si mai multi asi ce au dezarmat-o pe adversara sa.

In optimi, Halep o va intalni pe chinezoaica Shuai Zhang, locul 36 WTA, care a trecut in trei seturi de Alison Riske, din Statele Unite.

Partida dintre Simona Halep si Shuai Zhang se va desfasura la o data ce va fi stabilita ulterior de organizatori si va fi transmisa in direct de Ziare.com.

Simona Halep - Yanina Wickmayer 6-2, 6-2

Desfasurarea intalnirii:

16:43 - Game alb, set si meci pentru Simona Halep, care obtine o victorie categorica si calificarea in optimi!

16:40 - Wickmayer castiga game-ul pe serviciul sau, iar romanca serveste pentru castigarea meciului.

16:38 - Halep este ca un tavalug, belgianca nu are nicio sansa, iar romanca este la un pas de optimi.

16:34 - Inca un break al tenismenei nascuta la Constanta, care va servic pentru 5-1.

16:32 - Jucatoarea noastra isi castiga in cele din urma serviciul, salvand o minge de break, si se distanteaza la 3-1.

16:26 - Halep a avut minge de 3-0, insa Wickmayer nu renunta la lupta si reduce din diferenta, scor 2-1 pentru romanca.

16:22 - Simona pare ca defileaza in acest meci, avand deja 2-0, dupa ce incheie serviciul cu inca un as!

16:19 - Debut excelent de set pentru Simona, care a reusit un break!

16:12 - Game si set pentru Simona Halep, dupa mai putin de o jumatate de ora de joc! Romanca incheie in stil de mare campioana acest set, cu un game alb si un as!

16:10 - Romanca reuseste inca un break si va servi pentru castigarea primului set!

16:07 - Simona isi face fara probleme serviciul si are din nou doua game-uri avans.

16:03 - Wickmayer isi face serviciul la randul sau si reduce din diferenta.

15:59 - Halep se distanteaza la 3-1, romanca pare sigura pe ea.

15:55 - Simona este la inaltime si reuseste inca un break, conducand cu 2-1.

15:53 - Egalitate dupa un game de mare lupta, in care belgianca face rebreak.

15:47 - Inceput perfect pentru Simona, care face break in debutul meciului!

15:43 - A inceput partida!

15:40 - Cele doua jucatoare au intrat pe teren, in curand va incepe partida, cu belgianca la serviciu.

15:23 - Jack Sock l-a invins pe chinezul Ze Zhang, scor 6-3, 7-5, astfel ca in circa 10 minute urmeaza partida Simonei, pe acelasi teren..

13:50 - Se joaca pe toate terenurile la China Open, meciul Simonei ar trebui sa inceapa in jurul orei 15:30.

12:00 - Inca nu s-au reluat meciurile de la Beijing.

#walkingintherain#beijing👊🏼

O fotografie postata de Simona Halep (@simonahalep) pe

09:15 - Organizatorii anunta ca meciurile vor incepe, cel mai devreme, la ora 10:30, insa numai daca ploaia se va opri.

09:00 - La Beijing ploua, astfel ca nu se joaca decat pe "centralul" acoperit.

INFO: Meciul va incepe in jurul orei 14:30, ora Romaniei.

INFO: Halep si Wickmayer s-au intalnit de patru ori pana acum, belgianca avand trei victorii.

INFO: Citeste mai multe detalii despre prima adversara a Simonei de la Beijing.

INFO: Partida este transmisa la televizor de Dolce Sport.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Halep victorie Wickmayer, #Halep optimi Beijing, #Halep calificata optimi turneu Beijing, #Halep Wickmayer live, #Halep Wickmayer direct, #Halep Wickmayer tur doi Beijing, #Halep Wickmayer Beijing 2016, #Simona Halep tur doi Beijing , #meciuri