Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Simona Halep se califica in sferturi la Toronto dupa o victorie electrizanta

Joi, 13 August 2015, ora 22:32
65110 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Torono dupa ce a castigat partida cu Angelique Kerger, scor 6-3, 5-7, 6-4, la capatul a peste doua ore de tenis electrizant, plin de rasturnari de situatie.

Dupa victoria cu Jelena Jankovici, Simona a avut in fata o adversara foarte periculoasa, care in ultima vreme a avut rezultate excelente.

Simona a inceput in forta partida, a condus cu 2-0, insa au urmat alte patru break-uri, intr-un set electrizant.

Nervii sportivei noastre au fost totusi mai puternici, iar Simona a luat primul set cu 6-3, in 35 de minute.

Setul secund a avut o desfasurare asemanatoare, intrucat Kerber a condus cu 2-0, iar apoi au urmat alte patru break-uri, in urma carora nemtoaica a condus cu 5-2.

Simona a revenit insa fabulos si a egalat la cinci, insa apoi si-a pierdut servicul si Kerber a dus meciul in decisiv.

Ultimul act a fost extrem de echilibrat si spectaculos, cu schimburi dramatice si prelungite intre cele doua sportive.

Simona a inceput iar bine, dar Kerber a echilibrat. In cele din urma, sportiva noastra s-a impus dupa mai bine de doua ore de joc electrizante, cu 6-4.

In sferturile de finala, Simona o va intalni pe invingatoarea dintre Agnieszka Radwanska si Alize Cornet.

Pentru calificarea in aceasta faza a competitiei, Simona si-a asigurat un cec in valoare de 52.430 de dolari si 190 de puncte WTA.

HALEP - KERBER 6-3, 5-7, 6-4

22:32 - Simona incheie meciul cu un as si se califica in sferturi!

22:32 - Trei mingi de meci pentru Simona!

22:28 - Break alb reusit pentru Halep, care serveste pentru calificarea in sferturile de finala!

22:26 - Kerber face break si egaleaza la patru.

22:21 - Halep fructifica a cincea minge de break pe care o are si conduce cu 4-3!

22:14 - Game alb pentru Simona, care egaleaza la trei.

22:11 - Kerber castiga cu greu un game echilibrat si face 3-2.

22:05 - Halep conduce cu 40-0, dar pierde cinci puncte la rand si Kerber egaleaza la doi.

21:59 - Kerber castiga si ea fara probleme un game si scorul este 2-1 pentru Simona.

21:56 - Game fara emotii pentru Simona si 2-0!

21:53 - Simona face break si conduce cu 1-0 in setul decisiv.

21:43 - Kerber face break si duce meciul in decisiv.

21:41 - Minge de set pentru Kerber.

21:37 - Kerber isi face serviciul, iar Halep serveste pentru a ramane in set.

21:34 - Game Simona!!! Halep da semne de revenire si egaleaza la cinci.

21:29 - Break Simona!!! Halep ramane in set dupa un break venit intr-un moment vital!

21:26 - Simona isi face serviciul si ramane in set!

21:22 - Kerber castiga un game foarte echilibrat, in care Halep a ratat trei sanse de break. Un moment psihologic foarte important.

21:12 - Break pentru Kerber, care se distanteaza la 4-2.

21:08 - Simona face si ea un break si se apropie la 2-3.

21:03 - Break pentru Kerber si scorul este 3-1!

20:57 - Simona face rebreak si scorul este 1-2.

20:53 - Kerber face break si conduce cu 2-0.

20:49 - Kerber castiga primul game din setul secund pe propriul serviciu.

20:45 - Simona incheie in mare clasa, cu un game alb! Sportiva noastra ia primul set cu 6-3!

20:42 - Simona rateaza o minge de set, iar Kerber face 5-3. Simona serveste pentru castigarea setului acum.

20:37 - Revenire superba a Simonei! Salveaza doua mingi de break si conduce cu 5-2!

20:33 - Break Simona! Halep nu cedeaza si are din nou doua game-uri diferenta!

20:30 - Seria break-urilor continua, de aceasta data Kerber il face.

20:27 - Simona face inca un break si conduce cu 3-1.

20:23 - Kerber face rebreak si scorul este 1-2.

20:21 - Simona fructifica a cincea minge de break si conduce cu 2-0.

20:12 - Simona isi face serviciul si castiga primul game al meciului.

20:10 - A inceput meciul!

20:05 - Meciul va incepe cu Simona la serviciu.

19:50 - Meciul va incepe in cateva minute.

Halep si Kerber s-au intalnit de doua ori pana in prezent, iar Simona s-a impus de fiecare data.

Angelique Kerber este a 13-a favorita a competitiei de la Toronto.

Castigatoarea acestei partide o va intalni in sferturi pe invingatoarea dintre Agnieszka Radwanska si Alize Cornet.

Meciul este televizat de Dolce Sport 2.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Simona Halep Angelique Kerber, #Simona Halep Angelique Kerber Live, #Simona Halep Angelique Kerber direct, #televizare Simona Halep Angelique Kerber , #meciuri