Tenismena care a eliminat-o pe Halep la Beijing, infrangere incredibila: A pierdut 12 game-uri la rand

Vineri, 07 Octombrie 2016, ora 15:38
22156 citiri

Chinezoaica Shuai Zhang, jucatoarea care a eliminat-o pe Simona Halep in optimile turneului WTA de la Beijing, a fost invinsa in sferturi, cu toate ca incepuse meciul perfect.

Tenismena de pe locul 36 WTA avea 4-0 in primul set cu britanica Johanna Konta, asa cum a inceput si partida cu Halep, insa apoi nu a mai reusit sa castige niciun game, pierzand meciul cu 4-6, 0-6.

Chinezoaica a salvat trei mingi de break in primul game al meciului, insa de la 0-4 nu a mai avut decat patru mingi de game, cate doua pe set.

Meciul a durat o ora si 14 minute. In semifinale, Konta o va intalni pe americanca Madison Keys, care a trecut greu, in trei seturi si aproape trei ore, de Petra Kvitova, campioana de la Wuhan.

In optimi, Shuai Zhang a castigat primul set cu Halep cu scorul de 6-0, dupa 19 minute de joc, iar in cel de-al doilea a revenit de la 1-3, castigandu-l cu 6-3.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
#Shuai Zhang eliminata Beijing, #Shuai Zhang infrangere Beijing, #Shuai Zhang invinsa Konta, #Shuai Zhang eliminata sferturi Beijing , #meciuri