Bild prezinta strategia pusa la punct de Simona Halep si Darren Cahill inaintea meciului cu Angelique Kerber de la Roland Garros

Marti, 05 Iunie 2018, ora 08:09
14747 citiri

Publicatia germana Bild a dezvaluit ce strategie au pus la cale Simona Halep si Darren Cahill inaintea meciului cu Angelique Kerber din sferturile de finala de la Roland Garros.

Desi a avut liber dupa meciul cu Elise Mertens, Simona a ales sa nu-si urmareasca pe viu urmatoarea adversara de la Roland Garros, noteaza publicatia germana in editia tiparita.

Simona a mers astfel la meciul dintre Rafael Nadal si Maximilian Marter, alaturi de Ion Tiriac.

Sursa citata noteaza ca totul a fost o strategie in incercarea de a nu o incarca si mai mult pe Simona inaintea meciului din sferturile de finala.

In schimb, antrenorul Darren Cahill a fost prezent la confruntarea dintre Angelique Kerber si Caroline Garcia si a luat notite.

Cahill urmeaza sa-i prezinte astfel Simonei felul in care o poate pune sub presiune pe jucatoarea din Germania.

Partida dintre Simona si Kerber va avea loc miercuri, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata de organizatori.

Scorul intalnirilor directe dintre cele doua jucatoare este 5-4 in favoarea Simonei, dar o intalnire a avut loc in circuitul ITF, in 2009.

C.S.

Simona Halep, interzis la Roland Garros? "Ar putea fi ignorată"
Clasamentul nu îi permite Simonei Halep să se înscrie la Roland Garros, așa că singura șansă a ei ar fi să primească un wild-card. Simona Halep se pregătește pentru turneul de la...