Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Simona Halep avanseaza la Roland Garros dupa o victorie entuziasmanta

Marti, 30 Mai 2017, ora 20:33
50966 citiri

Simona Halep s-a calificat in turul doi de la Roland Garros dupa o victorie in fata slovacei Jana Cepelova (locul 89 WTA).

Sportiva noastra a trecut peste accidentarea de la glezna si a invins-o cu 6-2, 6-3 pe Cepelova. Partida a durat putin peste o ora.

Simona a dominat categoric partida si s-a impus in primul set cu ajutorul a trei break-uri.

Setul secund a fost ceva mai echilibrat, cu multe break-uri de ambele parti, dar in cele din urma valoarea Simonei si-a spus cuvantul.

Per total, Simona a facut o partida foarte buna, in care a parut ca a trecut peste problemele de la glezna.

Prin acest succes, Simona ajunge la doua victorii in fata Janei Cepelova.

In turul urmator, Simona o va intalni pe Tatjana Maria, ocupanta locului 102 WTA.

Partida va avea loc cel mai probabil joi, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata.

HALEP - CEPELOVA 6-2, 6-3

20:35 - Final de meci! Simona se califica in turul doi!

20:32 - Simona isi face serviciul si e doar la un game distanta de calificare.

20:27 - Simona face break si ia o optiune serioasa pentru calificarea in turul doi.

20:23 - Spectacolul continua, face si Cepelova break si egaleaza la trei.

20:18 - Simona face beak si conduce cu 3-2.

20:15 - Cepelova face si ea break si egaleaza la doi.

20:10 - Cepelova isi face si ea serviciul si scorul este 2-1 pentru Simona.

20:08 - Simona nu are emotii la serviciu si conduce cu 2-0.

20:05 - Simona incepe cu un break setul secund!

19:56 - Simona castiga primul set cu 6-2! Va reamintim ca meciul nu este televizat in Romania!

19:50 - Break la zero al Simonei si scorul este 5-2! Simona serveste acum pentru castigarea primului set!

19:49 - Game la zero facut de Simona si scorul este 4-2.

19:45 - Simona face break si conduce cu 3-2.

19:45 - Doua mingi de break pentru Simona!

19:42 - Game fara emotii pentru Simona, care egaleaza la doi.

19:38 - Cepelova isi face serviciul si conduce cu 2-1.

19:36 - Cepelova face rebreak.

19:36 - Minge de break pentru Cepelova.

19:30 - Simona incepe excelent si face break in primul game al meciului!

19:29 - Minge de break pentru Simona!

19:27 - A inceput meciul! Deocamdata nu este televizat in tara noastra, ramaneti cu noi pentru a afla detalii in timp real!

19:23 - Cepelova serveste prima!

19:17 - Meciul Simonei va incepe in cateva minute! Organizatorii l-au mutat pe alt teren si startul se va da in jurul orei 19:30, conform unui comunicat oficial!

19:08 - S-a terminat meciul dintre Murray si Kuznetsov. Urmeaza inca un meci de baieti si abia apoi este programat si cel al Simonei. Asta in cazul in care nu va fi mutat pe un alt teren unde nu se mai joaca.

Jana Cepelova, adversara Simonei, ocupa locul 89 in clasamentul WTA.

Este al treilea meci direct dintre cele doua jucatoare. In precedentul, Cepelova a invins-o pe Simona in primul tur de la Wimbledon 2015.

Romania o mai are pe tabloul de simplu doar pe Sorana Cirstea.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Simona Halep Roland Garros, #Simona Halep Jana Cepelova, #Simona Halep Roland Garros LIVE, #Simona Halep Jana Cepelova Live , #Roland Garros