Simona Halep, ridicata in slavi de urmatoarea adversara de la Roland Garros

Marti, 03 Iunie 2014, ora 20:06
7080 citiri

Adversara Simonei Halep din sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, rusoaica Svetlena Kuznetsova, a ridicat-o in slavi pe reprezentanta Romaniei.

Kuznetsova marturiseste ca este constienta de valoarea Simonei si crede ca aceasta poate progresa in continuare.

"Simona e deja in Top 10, este o jucatoare foarte buna. Cred ca va fi si mai buna decat este in acest moment", a declarat Kuznetsova.

Rusoaica nu isi face iluzii si anunta ca o asteapta un meci infernal in sferturile Openului francez.

"Nu conteaza cine a castigat ultima partida dintre noi, acum va fi altceva, un sfert de finala la un turneu de Grand Slam. Va fi uimitor, dificil si sunt nerabdatoare sa joc impotriva Simonei", a mai spus Svetlana Kuznetsova.

Simona Halep si Svetlana Kuznetsova se vor intalni miercuri in sferturile de finala de la Roland Garros.

Partida va incepe la ora 15:00 si va fi transmisa in direct pe site-ul Ziare.com.

Halep si Kuznetsova s-au intalnit de patru ori pana acum, fiecare castigand cate doua meciuri.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Halep Kuznetsova Roland Garros, #Kuznetsova Halep Roland Garros , #Roland Garros