Presa internationala, despre victoria Simonei Halep la Roland Garros

Luni, 02 Iunie 2014, ora 19:20
7064 citiri

Victoria obtinuta luni de Simona Halep in optimile de finala ale turneului de la Roland Garros a provocat comentarii destul de ample in presa internationala.

Jurnalistii straini au remarcat forta sportivei noastre, care a dominat si, in cele din urma, a invins o adversara dificila.

Iata pricipalele reactii aparute imediat dupa meciul Halep - Stephens:

"Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Roland Garros dupa o victorie clara cu americana Sloane Stephens, pe care a invins-o in doua seturi (6-4, 6-3) " - L'Equipe

"Romanca Simona Halep, a patra favorita, se califica fara emotii in sferturi, acolo unde o asteapta pe invingatoarea meciului Kuznetsova - Safarova" - Eurosport

"Simona Halep o invinge pe Sloane Stephens, scor 6-4, 6-3, si ajunge in sferturi la Roland Garros" - BBC

"Romanca Simona Halep s-a dovedit a fi prea puternica pentru Sloane Stephens" - Sky Sports

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Roland Garros, dupa ce a invins-o pe americana Sloane Stephens in doua seturi.

Jucatoarea noastra s-a impus destul de lejer, cu scorul de 6-4, 6-3.

Simona Halep, prima reactie dupa calificarea in sferturi la Roland Garros

Halep va juca in sferturi in cursul zilei de marti, meciul urmand a fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Simona Halep Sloane Stephens, #Halep Stephens Roland Garros, #Simona Halep presa internationala , #Roland Garros