Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria categorica de la Roland Garros

Luni, 03 Iunie 2019, ora 19:43
12802 citiri

Simona Halep a oferit o prima reactie dupa ce s-a calificat in sferturile de la Roland Garros in stil de mare campioana.

Sportiva romana a declarat ca, desi a avut parte de un meci usor din punct de vedere al rezultatului, emotional a fost o partida complicata pentru ca nu stia la ce sa se astepte din partea unei adversare pe care nu o cunostea.

"Dupa acest meci cred ca trebuie doar sa ma antrenez mai mult, nu ma gandesc neaparat sa imi imbunatatesc jocul. Stiam ca e o adversara puternica, poate ca azi a fost putin emotionata. Eu cred ca am jucat un tenis de calitate. Din punct de vedere emotional nu a fost deloc usor pentru ca nu stiam cum joaca adversara mea, insa ma bucur ca am castigat", a spus Simona la EuroSport.

Simona Halep s-a calificat, luni, in sfeturile de finala de la Roland Garros dupa o victorie categorica impotriva polonezei Iga Swiatek.

Sportiva noastra s-a impus cu un incredibil 6-1, 6-0 in numai 45 de minute de joc!

Mai departe, pe Halep o asteapta in sferturile de finala un meci cu invingatoarea duelului dintre Amanda Anisimova si Aliona Bolsova Zadoinov, surprinzatoarea spaniola nascuta in Chisinau.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...