Simona Halep dezvaluie ce a discutat cu Darren Cahill dupa victoria superba de la Roland Garros

Joi, 08 Iunie 2017, ora 08:10
15939 citiri

Simona Halep a povestit ca a discutat cu antrenorul sau, Darren Cahill, la finalul meciului cu Elina Svitolina, din sferturile de finala de la Roland Garros.

Sportiva noastra a dezvaluit astfel care au fost mesajele pe care australianul i le-a transmis.

"Darren era fericit ca am luptat si ca nu am cedat. Mi-a spus ca am avut sistemul de luptatoare activat si ca a fost ridicat. Apoi mi-a zis sa iau doar partile pozitive din acest meci, sa nu ma gandesc la primul set", a spus Simona Halep intr-o conferinta de presa.

Simona Halep a ajuns in semifinalele Roland Garros 2017 dupa ce a invins-o pe Elina Svitolina (locul 6 WTA), cu 3-6, 7-6 (6), 6-0. Romanca a reusit o revenire incredibila, revenind dupa ce a fost condusa cu 5-1 in setul doi.

In semifinale, Simona o va intalni pe jucatoarea Karolina Pliskova, ocupanta locului 3 in clasamentul WTA.

Partida va avea loc joi, dupa ora 17:30, si va fi transmisa in direct de Ziare.com.

Scorul intalnirilor directe este 4-1 in favoarea Simonei Halep, insa aceasta va fi prima intalnire pe zgura.

• Prima reactie a Simonei Halep dupa calificarea in semifinale
  • Lovitura financiara data de Simona Halep dupa calificarea in semifinale
  • Ce a scris presa internationala dupa aceasta victorie minunata cu Elina Svitolina
  • Ce a spus Elina Svitolina dupa infrangerea din meciul cu Simona Halep
  • C.S.

Simona Halep, interzis la Roland Garros? "Ar putea fi ignorată"
    Clasamentul nu îi permite Simonei Halep să se înscrie la Roland Garros, așa că singura șansă a ei ar fi să primească un wild-card. Simona Halep se pregătește pentru turneul de la...
    George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
    La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...