Reactia Serenei Williams dupa victoria de la Australian Open: Cuvinte mari despre Simona Halep

Luni, 21 Ianuarie 2019, ora 12:10
24450 citiri

Serena Williams a oferit prima reactie dupa victoria obtinuta luni in fata Simonei Halep, in optimile de finala la Australian Open 2019.

Fostul lider WTA a laudat-o pe Simona Halep, despre care a spus ca "merita sa ocupe prima pozitie in clasament".

"A fost un meci intens, cu puncte incredibile, dar pentru asta joc tenis si de asta iubim acest sport", a spus Serena Williams la interviul de dupa meci.

"Trebuia sa-mi ridic jocul dupa acel set doi, pentru ca am jucat impotriva numarului 1 mondial. Ea e o jucatoare grozava si merita aceasta pozitie. Stiam ca pot sa joc mai bine si am reusit sa fac diferenta. Sunt o luptatoare si muncesc foarte mult pentru fiecare punct", a adaugat tenisemena americana.

6-1, 4-6, 6-4 a fost scorul intalnirii dintre Serena Williams si Simona Halep, dupa o ora si 47 de minute de joc.

In sferturile de finala, Serena o va intalni miercuri dimineata pe Karolina Pliskova.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...