Detaliul remarcat de WTA dupa meciul dintre Simona Halep si Serena Williams

Luni, 21 Ianuarie 2019, ora 13:06

Specialistii forului feminin mondial au remarcat, la finalul duelului de luni, un detaliu care spune multe despre relatia dintre Simona Halep si Serena Williams.

Cei de la WTA subliniaza faptul ca dupa ultima minge cele doua jucatoare s-au salutat cordial si au aratat ca isi poarta mult respect una alteia.

"O grozava strangere de mana si mult respect la fileu intre cele doua. De asemenea, au fost ovatii uimitoare pentru Halep atunci cand aceasta a parasit terenul", au remarcat expertii WTA.

De altfel, inaintea confruntarii de luni cele doua au avut numai cuvinte frumoase atunci cand au fost intrebate despre cum vad meciul direct de la Openul australian.

Simona Halep paraseste Australian Open in faza optimilor de finala, ea fiind invinsa de Serena Williams la capatul unei partide de plina de dramatism.

Scorul final a fost 6-1, 4-6, 6-4 in favoarea americancei, partida durand o ora si 48 de minute!

A fost cea de-a zecea intalnire directa dintre Halep si Serena, romanca avand in palmares o singura victorie.

Urmareste Ziare.com pe Facebook   si  pe Instagram   Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.