Simona Halep, prima reactie dupa victoria de la Miami: Ce spune despre semifinala cu Serena Williams

Joi, 02 Aprilie 2015, ora 03:46
16195 citiri

Simona Halep a vorbit despre victoria obtinuta in fata lui Sloane Stephens, in sferturile de finala ale turneului de la Miami.

Sportiva noastra a recunoscut ca a intampinat cateva probleme in setul al doilea si explica ce s-a intamplat in acele momente.

"La inceputul partidei am jucat foarte bine, m-am miscat bine in teren, dar ea si-a revenit apoi. Si-a schimbat tactica, a incetinit jocul si m-a facut sa imi pierd ritmul, dar pana la urma am castigat si sunt foarte bucuroasa", a spus Simona imediat dupa meci.

Numarul 3 WTA a anticipat si duelul din semifinalele de la Miami, cu Serena Williams.

"Nu am nimic de pierdut in acest meci, Serena e cea mai buna jucatoare din lume. Eu trebuie sa intru in teren si sa joc fara emotii. Cum am spus, nu am nimic de pierdut. Imi amintesc de victoria de la singapore, o sa mi-o amintesc toata viata pentru ca a fost un meci extraordinar.

Acum urmeaza o noua provocare. Trebuie sa am incredere in mine si in capacitatea mea de a o invinge pe Serena", a mai spus Halep.

Simona Halep s-a calificat in semifinale la Miami

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Miami dupa ce a invins-o pe Sloane Stephens in faza sferturilor.

Jucatoarea nascuta in Constanta s-a impus in doua seturi, scor 6-1, 7-5.

Serena Williams se califica in semifinale la Miami. Urmeaza Halep

In semifinale, Simona va da peste lidera clasamentului mondial, Serena Williams.

Intalnirea dintre Halep si Serena Williams de la Miami va avea loc vineri dimineata, incepand cu ora 04:00, ora Romaniei. Meciul va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Simona Halep semifinale Miami, #Serena Williams Halep Miami, #Simona Halep declaratie Serena Williams , #Serena Williams