Cu cine va juca Simona Halep în optimi. Tenismena din România a câștigat doar o singură partidă contra ei

Sambata, 22 Ianuarie 2022, ora 05:05
5577 citiri

Simona Halep și-a aflat adversara din optimile de finală de la Australian Open.

După un meci foarte bun în turul trei, tenismena din Romania va juca în faza următoare cu Alize Cornet.

Pe locul 61 WTA, jucătoarea din Franța vine după o partidă epuizantă cu Zidansek, câștigată în trei seturi, 4-6, 6-4, 6-2.

Halep și Cornet s-au întâlnit de patru ori în carieră, românca câștigând doar o partidă directă.

Ultimul meci dintre cele două a fost în 2015, la Madrid, atunci când tenismena din Franța a câștigat cu 7-6, 6-3.

Simona Halep va lua startul la Roland-Garros, urmând să joace luni în turul 1. Românca va juca împotriva germanei Nastasja Schunk, locul 167 WTA, care a pierdut în primul tur al...
Veste neașteptată pentru Simona Halep la Roland-Garros. Ce s-a întâmplat cu adversara din primul tur
Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie 19, nu o va mai întâlni pe croata Ana Konjuh (66 WTA) în primul tur al turneului de la Roland Garros. Românca va juca împotriva germanei Nastasja...