Ce adversara va avea Simona Halep în sferturile de finală de la Indian Wells. Românca conduce la meciurile directe

Marti, 15 Martie 2022, ora 22:55
4465 citiri
Petra Martic. Foto: Instragram / thepetramartic

Petra Martic din Croaţia, locul 79 WTA, este adversara Simonei Halep, locul 26 WTA şi cap de serie numărul 24, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 1.000 de la Indian Wells.

Croata a învins-o, marţi, cu scorul de 7-6 (6), 6-4, pe rusoaica Liudmila Samsonova, locul 32 WTA şi cap de serie numărul 28, după un meci de o oră şi 54 de minute.

Halep conduce cu 2-1 în întâlnirile directe cu Martici, după 6-4, 6-7 (5), 6-3, tot la Indian Wells, în sferturi, în 2018, 6-4, 6-2, la Guangzhou, în turul I, în 2015 şi 3-6, 7-5, 5-7, în optimi, la Copenhaga, în 2011.

La rândul ei, Simona Halep s-a calificat în sferturi, după ce a învins-o, cu scorul de 6-1, 6-4, pe Sorana Cîrstea, locul 27 WTA şi cap de serie numărul 26.

A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...
Situația complicată a Simonei Halep. Italienii au anunțat ce se întâmplă cu wild-card-urile la WTA Roma
Organizatorii turneului WTA 1000 de la Roma, programat în perioada 8-19 mai, au făcut primele precizări privind wild-card-urile de pe tabloul feminin, o invitație în acest sens fiind...
#Simona Halep, #Simona Halep adversara, #Petra Martic eliminata, #indian wells , #Indian Wells