Simona Halep joacă azi în sferturi la Bad Homburg! Ora meciului cu Amanda Anisimova

Joi, 23 Iunie 2022, ora 07:04
2512 citiri

Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 4, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Bad Homburg, din Germania.

Halep a învins-o în optimi pe slovena Tamara Zidansek, numărul 58 mondial, scor 6-0, 6-3 și va juca pentru un loc în semifinale cu americanca Amanda Anisimova, locul 25 WTA şi favorita numărul 6 a competiției.

Partida dintre Simona Halep și Amanda Anisimova va avea loc joi, de la ora 19:00 și va fi transmisă pe Digi Sport.

Prin accederea în sferturi, Halep şi-a asigurat un premiu de 5.000 de euro şi 60 de puncte.

Halep se pregătește pentru turneul de la Wimbledon, programat între 27 iunie și 10 iulie.

Patrick Mouratoglou, fascinat de turneul la care participă Simona Halep: E unic!
Simona Halep evoluează în această seară împotriva Amandei Anisimova, în sferturile de finală ale competiției de la Bad Homburg. Partida dintre Simona Halep și Amanda Anisimova (SUA, 25...
Simona Halep e în sferturi la Bad Homburg după un meci perfect. Cine e viitoarea adversară a româncei
Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 4, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Bad Homburg, din Germania. Halep a învins-o...