Simona Halep joacă în această seară în sferturi la Toronto: ora de start a partidei cu Gauff

Vineri, 12 August 2022, ora 08:02
4986 citiri
Simona Halep FOTO twitter

Simona Halep (locul 15 WTA) joacă în această seară în sferturile de finală ale turneului de la Toronto contra americancei Cori Gauff, locul 11 WTA.

Simona Halep şi Coco Gauff au mai fost adversare de trei ori, toate meciurile fiind câştigate de româncă. Două partide au avut loc în 2022 (Indian Wells şi Madrid), iar un altul la Wimbledon (2019). Gauff nu i-a luat nici măcar un set româncei până acum.

Cori "Coco" Gauff a avut parte de un meci incredibil în optimi. Ea a trecut de Aryna Sabalenka după trei ore și 13 minute de joc, scor 7-5, 4-6, 7-6.

Meciul dintre Simona Halep și Cori Gafuff e primul de pe arena centrală și va începe de la ora 20.00 - ora României.

Partida va putea fi urmărită pe DigiSport 2 și livetext pe Ziare.com

După ce a fost ”umilită” în cazul Halep, ITIA joacă tare: interdicție pe viață din tenis!
Arbitrul de scaun bulgar Pavel Atanasov a primit interdicţie pe viaţă din tenis după ce şi-a retras apelul pentru încălcări legate de pariuri şi acuzaţii de corupţie, a anunţat vineri...
Ion Țiriac trage un semnal de alarmă în legătură cu Simona Halep: "Sunt mulţi care vorbesc degeaba"
Fostul tenisman Ion Ţiriac a declarat, vineri, că ar fi frumos ca jucătoarea Simona Halep, a cărei suspendare pentru dopaj de 4 ani a fost redusă la 9 luni de către Tribunalul de Arbitraj...
#Simona Halep, #Cori Gauff, #sferturi toronto, #televizare haleo, #cine da meciul halep, #tv , #Simona Halep