Simona Halep la Dubai. Românca a fost vedetă la tragerea la sorți, alături de o mare rivală FOTO

Duminica, 13 Februarie 2022, ora 09:32
3849 citiri
Simona Halep

Simona Halep, locul 22 WTA, şi-a aflat adversara din primul tur de la Dubai, turneu de categoria WTA 500, cu premii de 768.680 de dolari. Românca o va întâlni pe americanca Alison Riske, locul 55 mondial, şi beneficiară a unui wild card.

Halep şi Riske s-au mai întâlnit de trei ori, de fiecare dată impunându-se sportiva din Constanţa.

Dublă câștigătoare la Dubai, în 2015 și 2020, Simona Halep a fost invitată de organizatori la ceremonia tragerii la sorți, alături de rivala Elina Svitolina, tenismena din Ucraina care a câștigat și ea de două ori trofeul la Dubai, în 2017 și 2018.

Pe tabloul principal la Dubai este şi Irina Begu, care va evolua în primul tur cu o jucătoare din calificări. În calificări mai evoluează şi Elena Gabriela Ruse.

Negocierile secrete ale Simonei Halep. Ar fi lovitura anului în sportul românesc
Simona Halep, care a revenit în competiții ca urmare a deciziei pe care a anunţat-o TAS, de reducere a suspendării de 4 ani dictate de ITIA la 9 luni, pregătește o lovitură de imagine în...
Câți sportivi mai simt la fel? "Când joci pentru România este un sentiment de onoare, de măreţie"
Ana Bogdan a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că pentru ea calificarea la turneul final al Billie Jean King Cup a fost cea mai mare bucurie din tenis din ultimii ani. “Cu...
#Simona Halep, #Dubai, #tragere la sorti, #Elina Svitolina , #stiri Simona Halep