Simona Halep e în sferturi la Bad Homburg după un meci perfect. Cine e viitoarea adversară a româncei

Miercuri, 22 Iunie 2022, ora 20:33
4025 citiri

Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 4, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Bad Homburg, din Germania.

Halep a învins-o în optimi pe slovena Tamara Zidansek, numărul 58 mondial, scor 6-0, 6-3.

În faza următoare, românca o va întâlni pe americanca Amanda Anisimova, locul 25 WTA şi favorită 6.

Prin accederea în sferturi, Halep şi-a asigurat un premiu de 5.000 de euro şi 60 de puncte.

Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 4, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Bad Homburg, din Germania. Halep a învins-o în optimi...
Simona Halep, victorie categorică în optimi la Bad Homburg. Românca a defilat pe teren
Simona Halep, locul 19 mondial şi cap de serie 4, a evoluat miercuri în optimile turneului de 250 de puncte de la Bad Homburg (Germania). Simona Halep a întâlnit-o pentru un loc în sferturi...