Simona Halep - Gabriela Ruse, duel românesc la Melbourne. Ora de start a meciului de joi dimineață

Miercuri, 05 Ianuarie 2022, ora 13:49
2994 citiri
Simona Halep și Gabriela Ruse

Simona Halep, locul 20 WTA şi cap de serie numărul 2, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-2, pe australianca Destanee Aiava, locul 316 WTA, venită din calificări, calificându-se în optimile de finală ale Melbourne Summer Set 2, o competiţie de categorie WTA 250.

În optimi, Halep va evolua, joi, nu înainte de ora 03.30, împotriva colegei din proba de dublu, Elena-Gabriela Ruse, locul 87 WTA.

Simona Halep conduce cu 1-0 în întâlnirile directe, după ce s-a impus, cu scorul de 6-1, 6-2, în turul I al Transylvania Open.

Calificarea în optimi este recompensată cu un premiu de 3.675 de dolari şi cu 30 de puncte WTA.

Victorie notabilă pentru Gabi Ruse la turneul WTA care a fost refuzat de Simona Halep
Jucătoarea Gabriela Ruse a acces, duminică, pe tabloul principal al turneului de categorie WTA 250 de la Rouen, care i-a oferit un wild-card Simonei Halep, refuzat însă de româncă.. Tot...
Gabriela Ruse, calificare spectaculoasă în sferturi. Urmează un super-meci pentru româncă
Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse s-a calificat joi în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Gabriela Ruse (26 de ani, locul 162 WTA) a învins-o în trei seturi pe...