Simona Halep joacă în prime-time: de la ce oră e partida ei din optimile turneului de la Toronto

Joi, 11 August 2022, ora 07:43
13540 citiri
Simona Halep FOTO twitter

Simona Halep, locul 15 mondial, joacă în această seară în optimi la Toronto, turneu de categorie WTA 1000 cu premii de 2.527.250 de dolari.

Halep va juca împotriva lui Jil Teichmann, din Elveția, locul 21 WTA. Teichmann a produs o surpriză frumoasă în turul al doilea, învingând-o pe estona Anett Kontaveit, locul 2 WTA, scor 6-4, 6-4.

Simona a dispus miercuri seară de Shuai Zhang, locul 45 mondial, scor 6-4, 6-2.

Meciul dintre Simona Halep și Jil Teichmann e primul de pe arena centrală și începe de la ora 20.00 - ora României. Partida va fi transmisă în direct pe DigiSport și livetext pe ziare.com.

Teichmann și Halep nu s-au mai întâlnit până acum în circuitul WTA.

A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...
Situația complicată a Simonei Halep. Italienii au anunțat ce se întâmplă cu wild-card-urile la WTA Roma
Organizatorii turneului WTA 1000 de la Roma, programat în perioada 8-19 mai, au făcut primele precizări privind wild-card-urile de pe tabloul feminin, o invitație în acest sens fiind...