Simona Halep, victorie categorică în optimi la Bad Homburg. Românca a defilat pe teren

Miercuri, 22 Iunie 2022, ora 20:19
5534 citiri

Simona Halep, locul 19 mondial şi cap de serie 4, a evoluat miercuri în optimile turneului de 250 de puncte de la Bad Homburg (Germania).

Simona Halep a întâlnit-o pentru un loc în sferturi pe Tamara Zidansek din Slovenia, locul 58 mondial.

Românca n-a avut nici o problemă în fața unei jucătoare care a evoluat în semifinale la Roland-Garros în 2021, câștigând categoric, 6-0, 6-3, după o oră și 7 minute.

Desfășurarea LIVE:

*Halep s-a impus cu 6-0, 6-3

*Slovena conduce cu 2-1 în setul doi.

*6-0 pentru Halep în primul set.

*5-0, Simona s-a desprins rapid.

*A început meciul, 1-0 Halep.

Tamara Zidansek s-a remarcat în circuitul WTA în 2021, atunci când a pătruns până în semifinalele turneului de Grand Slam de la Roland-Garros.

Câștigătoarea meciului Halep - Zidansek va juca în sferturi cu americanca Amanda Anisimova, care a învins-o miercuri pe compatrioata Ann Li, cu 6-0, 6-2.

Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 4, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Bad Homburg, din Germania. Halep a învins-o în optimi...
Simona Halep e în sferturi la Bad Homburg după un meci perfect. Cine e viitoarea adversară a româncei
Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 4, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Bad Homburg, din Germania. Halep a învins-o...