Momentul de furie al SImonei Halep: și-a distrus racheta după o lovitură nereușită VIDEO

Miercuri, 04 Mai 2022, ora 17:19
3691 citiri
Simona Halep

Simona Halep a fost învinsă de Ons Jabeur în sferturile de finală ale Madrid Open.

Românca a fost dominată de o adversară care are un bagaj tehnic impresionant, în special acele scurte perfect plasate.

În setul al doilea, Simona și-a pierdut cumpătul și a dat cu racheta de pământ.

Calificarea în sferturi este recompensată cu un premiu de 169.650 de euro şi cu 215 puncte WTA.

Halep a câştigat Madrid Open în 2016 şi 2017 şi a mai jucat în finală în 2014 şi 2019. Anul trecut, ea a fost eliminată în optimi de jucătoarea belgiană Elise Mertens, scor 6-4, 5-7, 5-7.

Pentru jucătoarea română urmează turneul de la Roma, care are loc săptămâna viitoare.

Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Sorana Cîrstea a avut set și 5-3 în meciul cu Alexandra Eala, din Filipine, dar partida a ajuns în set decisiv. Sorana Cîrstea a trecut prin mari emoții în turul al doilea de la Mutua...
Ce blestem a lovit turneul de la Madrid, după retragerea Simonei Halep
Presa internațională de specialitate vorbește despre un adevărat blestem care a lovit turneul WTA 1000 de la Madrid, aflat în plină desfășurare. ”Blestemul wild-cardurilor”, a titrat...