Cu fata la alegatori: Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală. Sociolog: Se vor faulta unul pe celălalt

Clipe teribile pentru Simona Halep la Washington. Româncei i-a venit rău și a abandonat în setul doi al meciului cu rusoaica Annei Kalinskaya

Joi, 04 August 2022, ora 00:35
19644 citiri
Simona Halep. Foto: DigiSport

Simona Halep, locul 16 mondial şi cap de serie numărul 3, a abandonat meciul cu rusoaica Anna Kalinskaya, locul 71 WTA. Halep a abandonat la scorul de 7-5, 2-0 pentru rusoaică, după ce a acuzat o stare de rău.

Halep a început dezastruos meciul, fiind condusă cu 4-0, iar la 4-1 a chemat medicul, acuzând o stare de rău.

La scorul de 4-3 pentru Kalinskaya, a fost rândul rusoaicei să solicite intervenţia medicului pentru o problemă la glezna dreaptă.

Simona Halep a reuşit să o egaleze pe Kalinskaia la 5, dar în cele din urmă a pierdut primul set, scor 5-7, după 55 de minute de joc.

În setul doi, la scorul de 2-0 pentru Kalinskaia, Halep a cerut din nou intervenţia medicului, care i-a pus prosopul cu gheaţă în jurul gâtului şi i-a dat vitamine.

Ea a decis să abandoneze în cele din urmă, după 63 de minute de joc.

La ora disputării meciului, la Washington erau 34 de grade Celsius şi umiditate foarte mare.

Pentru prezenţa în turul doi la Washington, Halep va primi 30 de puncte WTA şi 4.100 de dolari.

WTA Madrid începe azi fără Simona Halep. Programul româncelor
Turneul WTA 1000 de la Madrid programează astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, în absența Simonei Halep, care a refuzat din motive medicale wild-card-ul oferit de...
Simona Halep nu e singura. O altă fostă lideră mondială s-a retras de la WTA Madrid. Cum profită Emma Răducanu
Simona Halep nu va participa la turneul de categorie WTA 1000 Mutua Madrid Open, pentru care a primit wild card din partea organizatorilor, decizie de ultim moment care a fost luată și de o altă...
#Simona Halep, #Simona Halep Washington, #Simona Halep abandon, #Simona Halep probleme medicale , #WTA