S-a stabilit ora de start a meciului Simona Halep - Karolina Muchova din primul tur la Wimbledon

Luni, 27 Iunie 2022, ora 19:11
5189 citiri

Simona Halep debutează marți la Wimbledon, contra tenismenei Karolina Muchova.

Organizatorii londonezi au anunțat ora și locul partidei din primul tur.

Astfel, jocul Simona Halep - Karolina Muchova se va disputa marți, în jurul orei 17:30, pe terenul 1 de la Wimbledon.

Meciul tenismenei din România va începe după partida dintre Berrettini și Garin, din turneul masculin.

Partida din primul tur de la Wimbledon va fi prima dintre Halep și Muchova.

Cehoaica a atins de două ori sferturile de la finală la turneul londonez, în 2019 și 2021.

Simona Halep s-a calificat în turul doi la Toronto după un meci fabulos. Românca a câștigat partida cu Donna Vekic în două seturi, 6-0, 6-2 și merge în faza următoare. Meciul a fost...
Meci perfect făcut de Simona Halep în primul tur la Toronto. Cum s-a desfășurat partida cu Donna Vekic
Simona Halep a învins-o în primul tur la Toronto, pe Donna Vekic, în două seturi, 6-0, 6-2. Românca nu i-a dat nicio șansă adversarei salei, care nu a luat niciun game în primul set....